A Fidesz két oktatáspolitikusa, Pokorni Zoltán és Pósán László június 9-én nyújtotta be azt a törvénytervezetet, amely szerint nem a felsőoktatási intézmények, hanem a kormány határozná meg, mely szakok esetében kellene emelt szintű érettségi vizsgát tenniük a felvételizőknek. A benyújtott törvényjavaslatban foglaltak szerint a kormány rendeletben szabályozza majd, hogy az egyes képzések esetében mely tárgyból lesz elvárás az emelt szintű érettségi. A szóban forgó rendeletet október 30-áig adja ki a kormány az érintett képzést folytató felsőoktatási intézmények megkérdezését követően. A rendelkezéseket a 2013 szeptemberétől induló alap- és egységes képzések esetében kell majd alkalmazni, így attól kezdve az egyetemek, főiskolák helyett a kormány határozna arról, hogy mely szakok esetében kell emelt szintű érettségit tenni.
Pokorni Zoltán az MTI-nek elmondta: a kevésbé népszerű képzések esetében, például az agrárképzésben nem kell emelni a követelményeket. Hozzátette: nem kell rögtön két tantárgyat központilag előírni, először egy tárgyból elegendő az emelt szintű vizsga.
Az indítványt 351 igen szavazattal fogadták el: négy frakció támogatta a javaslatot, 13 LMP-s képviselő azonban tartózkodott.
Edupress.hu
Pokorni Zoltán az MTI-nek elmondta: a kevésbé népszerű képzések esetében, például az agrárképzésben nem kell emelni a követelményeket. Hozzátette: nem kell rögtön két tantárgyat központilag előírni, először egy tárgyból elegendő az emelt szintű vizsga.
Az indítványt 351 igen szavazattal fogadták el: négy frakció támogatta a javaslatot, 13 LMP-s képviselő azonban tartózkodott.
Edupress.hu