Bojtos Istvánnak, nem ez az első útja. A zalaegerszegi férfi, – aki fiatalon balesetben elvesztette fél lábát – néhány évvel ezelőtt görkorcsolyával 6.750 kilométert tett meg, majd két esztendeje kerékpárral járta az országot. A terve most úgy szól, hogy szeptember végéig teljesíti a számításai szerint 23.166 kilométeres távot. Májusban Zalaegerszegről biciklivel indult el a mozgássérült férfi, akinek a célja, hogy kerékpárjával körbejárja az egész országot. Mezőkövesdre július 1-jén érkezett Bojtos István.
Célja, hogy teljesítményével a mozgássérültekre, elismertetésükre, gondjaikra hívja fel az ország lakosságának figyelmét.
Májusi indulása óta egyebek mellett Sopronban, Kőszegen, Győrben, Szombathelyen, Esztergomban járt, szinte teljesen bejárta Magyarország északi részét. Most Egerből érkezett Mezőkövesdre, ahol a Mozgássérültek Mezőkövesdi Szervezete fogadta.
A következő állomás Füzesabony lesz. Előreláthatólag szeptemberre teljesíti a távot Bojtos István.
Célja, hogy teljesítményével a mozgássérültekre, elismertetésükre, gondjaikra hívja fel az ország lakosságának figyelmét.
Májusi indulása óta egyebek mellett Sopronban, Kőszegen, Győrben, Szombathelyen, Esztergomban járt, szinte teljesen bejárta Magyarország északi részét. Most Egerből érkezett Mezőkövesdre, ahol a Mozgássérültek Mezőkövesdi Szervezete fogadta.
A következő állomás Füzesabony lesz. Előreláthatólag szeptemberre teljesíti a távot Bojtos István.