A június 17-18-án megrendezett kétnapos orfűi viadalon a Szent Ferenc Kórház miskolci csapata szállt harcba az ország legkiválóbb szakácsaival. Mint ismert, a gyógyintézet alkalmazottai vívták ki a borsodi megyeszékhelyen a jogot arra, hogy ők képviseljék a várost: a miskolci közétkeztetők versenyén a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és a Hunyadi Mátyás Általános Iskola szakácsait utasították maguk mögé.

Orfűn a feladatuk az volt, hogy szabad tűzön készítsenek ebédet, illetve vacsorát, így délben bográcsban, délután roston és grillen kreálták menüjüket. Ebédidőben a miskolci csapat menükártyáján kecskepörkölt lángostölcsérben rozsdás báránygericcel, cukkinitalpon, mézes, mentás grill zöldségekkel szerepelt, míg estére polenta tekerccsel rukkoltak elő citromos, kakukkfüves nyúlkolbásszal, sült kacsamellel és szilvalekvár szósszal.
A csoport kiváló eredményt ért el főztjével: a második helyen végeztek a Szent Ferenc szakácsai, megelőzve a pécsi együttest. Az esős idő sem gátolta meg, hogy remek hangulatban teljen a versengés, amelyet Szekszárd séfjei nyertek.

Orfűn a feladatuk az volt, hogy szabad tűzön készítsenek ebédet, illetve vacsorát, így délben bográcsban, délután roston és grillen kreálták menüjüket. Ebédidőben a miskolci csapat menükártyáján kecskepörkölt lángostölcsérben rozsdás báránygericcel, cukkinitalpon, mézes, mentás grill zöldségekkel szerepelt, míg estére polenta tekerccsel rukkoltak elő citromos, kakukkfüves nyúlkolbásszal, sült kacsamellel és szilvalekvár szósszal.
A csoport kiváló eredményt ért el főztjével: a második helyen végeztek a Szent Ferenc szakácsai, megelőzve a pécsi együttest. Az esős idő sem gátolta meg, hogy remek hangulatban teljen a versengés, amelyet Szekszárd séfjei nyertek.