Ugrás a tartalomra

Érmet érően főztek

Létrehozva
Orfűn rendezték meg a „Városok csatája” szakácsversenyt, ahol a Szent Ferenc Kórház alkalmazottai képviselték Miskolcot – kiváló eredménnyel.
A június 17-18-án megrendezett kétnapos orfűi viadalon a Szent Ferenc Kórház miskolci csapata szállt harcba az ország legkiválóbb szakácsaival. Mint ismert, a gyógyintézet alkalmazottai vívták ki a borsodi megyeszékhelyen a jogot arra, hogy ők képviseljék a várost: a miskolci közétkeztetők versenyén a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és a Hunyadi Mátyás Általános Iskola szakácsait utasították maguk mögé.

kozetk.verseny_2.jpg

Orfűn a feladatuk az volt, hogy szabad tűzön készítsenek ebédet, illetve vacsorát, így délben bográcsban, délután roston és grillen kreálták menüjüket. Ebédidőben a miskolci csapat menükártyáján kecskepörkölt lángostölcsérben rozsdás báránygericcel, cukkinitalpon, mézes, mentás grill zöldségekkel szerepelt, míg estére polenta tekerccsel rukkoltak elő citromos, kakukkfüves nyúlkolbásszal, sült kacsamellel és szilvalekvár szósszal.

kozetk.verseny.jpgA csoport kiváló eredményt ért el főztjével: a második helyen végeztek a Szent Ferenc szakácsai, megelőzve a pécsi együttest. Az esős idő sem gátolta meg, hogy remek hangulatban teljen a versengés, amelyet Szekszárd séfjei nyertek.