A hölgy elmondta: sikerült mobiltelefonon beszélnie férjével, aki kimerült, fázik, gyalogosan beragadt egy, az időjárási viszontagságok miatt felázott mezőgazdasági területen, valahol Hajdúszoboszló külterületén, az egyik dűlőúton. A járőrök a bejelentőhöz siettek, akik az adatok pontosítása után a hölgy lakásától megkezdték az eltűnt személy keresését. A férfi megtalálása végett a Hajdúszoboszlói Rendőrkapitányság egész állományát bevonták a kutatásba. A kutatás területe a 4-es számú főútból északi irányba nyíló dűlőutakra terjedt ki, Hajdúszoboszló és Ebes között. A kutatást 36 rendőr végezte, és a munkavégzés zavartalan végrehajtása érdekében 10 fő tartalék maradt a kapitányságon.
Segítették a férfi megtalálását a helyi vállalkozók, illetve a helyi polgárőrség tagjai is, akik terepjáró gépjárművekkel és traktorokkal érkeztek a mezőgazdasági területre.
A kutatás közben érkezett egy újabb bejelentés, hogy Debrecen-Ondód területén a Peresz-dűlőben találtak egy magyarul nem beszélő férfit. A feltalált személy azonos volt a keresett személlyel, külsérelmi nyomok nem voltak rajta, de mivel egy esős, hideg éjszakát a szabadban töltött, vizsgálatok céljából a debreceni Kenézy Gyula Kórház Sürgősségi Baleseti Osztályára szállították.
A kutatásban 36 fő rendőr, 4 fő társadalmi segítő, 2 fő polgárőr vett részt, 5 szolgálati gépkocsival 4 óra időtartamban.
Segítették a férfi megtalálását a helyi vállalkozók, illetve a helyi polgárőrség tagjai is, akik terepjáró gépjárművekkel és traktorokkal érkeztek a mezőgazdasági területre.
A kutatás közben érkezett egy újabb bejelentés, hogy Debrecen-Ondód területén a Peresz-dűlőben találtak egy magyarul nem beszélő férfit. A feltalált személy azonos volt a keresett személlyel, külsérelmi nyomok nem voltak rajta, de mivel egy esős, hideg éjszakát a szabadban töltött, vizsgálatok céljából a debreceni Kenézy Gyula Kórház Sürgősségi Baleseti Osztályára szállították.
A kutatásban 36 fő rendőr, 4 fő társadalmi segítő, 2 fő polgárőr vett részt, 5 szolgálati gépkocsival 4 óra időtartamban.