Miskolc Ma 2025.05.28.
A Miskolc Ma május 28-ai adásának tartalmából:
MENZAREFORM
A paradicsomleves és a tejbegríz a sláger az óvodákban. Ez derült ki a Városháza felméréséből. Év elején több szülő jelezte, hogy gond van az intézmények étkeztetésével. A városvezetés a probléma megoldása érdekében 450 millió forintot tett hozzá a közétkeztetéshez. Matiscsák Éva, alpolgármester pedig szúrópróbaszerűen ellenőrizte az ellátást.
ESÉLY A HAJLÉKTALANOKNAK
Gallyaprítás, fasorgondozás, takarítás – több feladatot is ellátnak azok a hajléktalanok, akik a közfoglalkoztatási program résztvevői. A tíz éve működő programban eddig már több százan vettek részt a Városgazdánál, sokan közülük mára tartósan visszakerültek a munka világába.
DVTK ÖSZTÖNDÍJPROGRAM
65 tehetséges diákot támogatott idén a DVTK és a BorsodChem tanulmányi ösztöndíjprogram keretében. A program ünnepélyes évzáróját szerda délután tartották a diósgyőri stadionban. A tanulók térítésmentesen vehettek részt tehetséggondozó szakkörön, és havonta 25 ezer forint ösztöndíjat kaptak.