Ugrás a tartalomra

Rendszeres mezőgazdasági összeírást végez a KSH Miskolcon

Létrehozva
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) tájékoztatása szerint május 15. és 25. között rendszeres mezőgazdasági összeírást végez Miskolcon „Egyéni gazdaságok júniusi összeírása, 2025" címmel.

Az adatgyűjtés célja, hogy a gazdálkodók és a hazai, valamint nemzetközi döntéshozók számára naprakész, uniós jelentési kötelezettségekhez is szükséges információkat biztosítson, egy statisztikai mintavételen alapuló, jogszabályoknak megfelelő eljárás keretében, amelyben a kijelöltek számára a válaszadás kötelező - közölte szerkesztőségünkkel a Polgármesteri Hivatal.

A korábbi gyakorlatnak megfelelően ennél az összeírásnál is szorgalmazzák az internetes kitöltést, ezért valamennyi adatszolgáltatónak biztosítják ezt a lehetőséget 2025. május 15. és 25. között. Erről e-mailben vagy postai úton küldenek névre szóló tájékoztatást. A kérdőívet május 25-ig kitöltők között egy 100.000 forint értékű vásárlási utalványt sorsolnak ki. Az önkitöltés lehetőségével nem élőket összeírók keresik meg telefonon vagy személyesen 2025. május 26. és június 15. között - áll a közleményben.

Mint írják: az összeírási munkát a KSH megbízásából a Statek Statisztikai Elemző Központ Kft. (Statek Kft.) alkalmazásában álló összeírók végzik, akik fényképes igazolványukat az adatfelvétel megkezdése előtt kötelesek felmutatni.

A felvétel során nyert információkat kizárólag statisztikai célra használják fel, azokat más szervek, személyek részére nem adják át. Az eredményeket pedig összesítve közlik a hivatalos statisztikáról szóló 2016. évi CLV. törvénynek, valamint az Európai L 016/679. sz. Általános adatvédelmi rendeletének (GDPR) megfelelően.

Az aktuális felvétel részleteiről és a gazdaságszerkezeti összeírás előzetes adatairól a https://www.ksh.hu/mezogazdasagi_osszeirasok oldal nyújt további tájékoztatást.
 

Ha a felvétellel kapcsolatos kérdése van, az alábbi elérhetőségek valamelyikén tájékozódhat:

Módos Rita (+36-30/1212-997), vagy agrarstatisztika@ksh.hu

Ez is érdekelhet

Töretlen a Miskolci Egyetem népszerűsége
MiskolcOktatás
Rekordot döntött az idei felvételi a Miskolci Egyetemen. Az állami ösztöndíjas helyekre felvett diákok száma egy év alatt közel 16 százalékkal emelkedett. Eláruljuk azt is, melyik szakra lehetett a legmagasabb pontszámmal bejutni.
izrael szurkolók
Tóth-Szántai József: a város a felmerült költségeket a felelősökkel megtérítteti
Miskolc
A DVTK Stadion adott otthont csütörtök este a Hapoel Tel-Aviv és a Ludogorec Razgrad UEFA Konferencia Liga-selejtező mérkőzésének. A nemzetközi találkozó után azonban jelentős mennyiségű hulladék maradt a stadion és Dél-Kilián környékén, ezért rendkívüli takarítást kellett elrendelni.
Képgaléria
Pont Ott Party a Csengey-kertben
Pont Ott: pont annyi és pont oda – hatalmas partival ünnepeltek a leendő egyetemisták a Csengey-kertben
MiskolcOktatásSzabadidő
Sokan örültek csütörtök este a fergeteges Pont Ott Partin a Csengey-kertben, ahol kiderült, kiket vettek fel szeptembertől egyetemre, vagy főiskolára.
Az Avas Szálló felújítása miatt változik a forgalmi rend a Kossuth utcában
Miskolc
Ideiglenes forgalomkorlátozásra kell számítani a Kossuth Lajos utcában az Avas Szálló felújításához kapcsolódó daruzási és szállítási munkálatok miatt.