Ugrás a tartalomra

A DVTK 8500 kilométerre utazik felkészülési tornára

Létrehozva
A DVTK HunTherm Dél-Koreában lép pályára felkészülési tornán. A DVTK HunTherm csapatával tarthatnak a szurkolók is.

A DVTK HunTherm női kosárlabdacsapata a jövő héten kezdi meg a felkészülést a 2025/26-os évadra, amelynek első tétmérkőzései a legmagasabban jegyzett európai kupasorozat, az Euroliga-selejtezői lesznek, szeptember 17-én és 24-én, a lengyel AZS UMCS Lublin ellen (az első meccset idegenben játssza a Diósgyőr, a visszavágót rendezik Miskolcon).
Az erre való felkészülésnek lesz egy érdekessége, a piros-fehérek augusztus 30-a és szeptember 7-e között a dél-koreai Puszan, illetve más alakjában használva, Busan városában, a Park Shin-Ja Kupán vesznek részt, miután elfogadták a szervezők meghívását.
Az ázsiai ország városa légvonalban 8495 kilométerre található Miskolctól, autóúton egy picit nagyobb távolságot megtéve lehetne oda eljutni, 10 875 kilométer lenne táv, amit 136 óra alatt lehet megtenni, ha nem jön közben az út során, többek között Oroszországon és Kínán áthaladva valami váratlan esemény. 

Nyolc csapatos

A diósgyőri klubot működtető cég ügyvezető igazgatója, Szabó Tamás arról számolt be a klub honlapján, hogy a puszani rangos tornán hat dél-koreai csapat, két japán együttes, és a szintén Euroliga selejtezőt játszó, spanyol Casademont Zaragoza gárdája vesz részt, a Diósgyőr mellett.
A DVTK HunTherm azt is közzé tette, hogy azok a drukkerek, akik szeretnék elkísérni a csapatot erre a különleges túrára, azok a klub technikai vezetőjénél, Szabó Istvánnal jelentkezhetnek, érdeklődhetnek a szabo.istvan@dvtk.eu email címen.

Preview Image
Lelik Rékáék Dél-Koreában tartják a főpróbát. Fotó: minap.hu

Ez is érdekelhet

Bamako Rally: kaland, kihívás, küldetés
Sport
Jövőre megint rajthoz állnak a világ egyik legkülönlegesebb és legnehezebb jótékonysági autóversenyén.
Bajnokokkal a fedélzeten indulhat a Zemplén Rally
SportBorsod-Abaúj-Zemplén
A dolgok állása szerint az újdonsült bajnok páros is ott lesz a TippmixPRO Zemplén Rallyn. Német Gábor és Németh Gergely így tenné teljessé közös pályafutásuk legsikeresebb szezonját.
Kós Hubert világbajnok
Kós Hubert világcsúcsot úszott kétszáz méter háton
SportBelföld
A rövidpályás világkupa-sorozat harmadik, torontói állomásának csütörtöki nyitónapján világcsúccsal nyert kétszáz méteres hátúszásban a fiatal magyar klasszis.
MEAFC Peka Bau - DEAC
Simán nyertek a miskolciak
Sport
A bajnoki nyitányon magabiztosan diadalmaskodott az egyetemeik élvonalbeli férfi röplabdacsapata.