Ugrás a tartalomra

Botka László kilépett az MSZP-ből

Létrehozva
Botka László szegedi polgármester hétfőn kilépett az MSZP-ből. A politikus az MTI-nek megerősítette a döntést, de a részletekről nem kívánt nyilatkozni.

Az index.hu cikke szerint Botka László a kilépésről szóló nyilatkozatát hétfőn küldte el a MSZP szegedi szervezetének, de a portálnak úgy fogalmazott, a döntést lelkileg már két éve meghozta.

Botka László 18 éves korától, 1991-től volt az MSZP tagja, 1992–1994 között az országos ifjúsági tagozat elnökeként és az országos választmány tagjaként dolgozott. A párt színeiben először 1994-ben választották országgyűlési képviselővé Szegeden, 2014-ig volt a parlament és az MSZP-frakció tagja.

2000-ben lett az MSZP Csongrád megyei elnöke, 2012-től 2016-ig a párt országos választmányát is irányította. Az MSZP miniszterelnök-jelöltjévé választották 2017. május 27-én, október 2-án azonban visszalépett.

2002 óta tölti be Szeged polgármesteri posztját, október 13-án negyedik alkalommal választották újra, ekkor már mint az Összefogás Szegedért Egyesület jelöltjeként, a szegedi közgyűlésben is a civil szervezet frakciójában politizál.

Tóth Bertalan pártelnök közösségi oldalán úgy reagált, sajnálattal értesült Botka László döntéséről. A politikus kifejtette, Botka László baloldaliságához és demokratikus elkötelezettségéhez nem fér kétség, Szeged városát hosszú évek óta példaértékűen vezeti.

A szegediek jól döntöttek október 13-án, amikor az ellenzéki szövetség jelöltjeként, amelynek az MSZP végig motorja volt mind Szegeden, mind országos szinten, újra Botka Lászlót választották meg Szeged polgármesterének – szögezte le a pártelnök.

Ez is érdekelhet

Szigorúbb szabályokat várnak a magyar utakon
Belföld
Soha nem látott érdeklődés mellett zajlik a Közlekedési és Beruházási Minisztérium közlekedésbiztonsági társadalmi egyeztetése: alig két hét alatt már több mint 160 ezren töltötték ki a kérdőívet.
Veszélybe kerülhet a hazai vérellátás
BelföldEgészség
Az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) és a Magyar Vöröskereszt azonnali véradásra kér mindenkit. A betegellátás nem állhat meg a nyári szabadságok idején sem.
Lalik Petra második lett
BelföldSport
Atlétika: Budapesten zajlik a sportág legrangosabb hazai versenye, a
felnőtt magyar bajnokság.
Spontán szeret elindulni nyaralni
BelföldMiskolcKultúraSzabadidő
Bánhidi Lilla, miskolci születésű író beszélt nyári terveiről. Elárulta, milyen munkákkal foglalkozik abban az időszakban, amikor mások a tóparton napoztatják a testüket. Krimiolvasói klubja egyre fejlődik.