Ugrás a tartalomra

Újabb három fertőzött van Magyarországon

Létrehozva
Újabb három koronavírus-fertőzöttet találtak Magyarországon a koronavirus.gov.hu keddi információi szerint, mindhárman iráni állampolgárok.

Ezzel 12-re emelkedett az igazoltan koronavírussal fertőzött emberek száma az országban. Karanténban továbbra is 67 ember van, a szakemberek 362 mintavételt végeztek.

A kormányzati honlapra feltett közleményben az áll, a Szent László Kórházban már napok óta járványügyi zárlat alatt álló újabb három iráninál, a Semmelweis Egyetem hallgatóinál diagnosztizáltak új koronavírus-fertőzést (COVID-19).

"Mindhárman az elsőként diagnosztizált iráni fiatal új koronavírus-pozitív betegekhez kapcsolódó járványügyi kontaktuskutatás során kerültek a népegészségügyi hatóság látókörébe" - írták.

Az országos tisztifőorvos által kiadott eljárásrendnek megfelelően az ő esetükben is haladéktalanul megkezdődik a járványügyi vizsgálat és kontaktkutatás.

A népegészségügyi hatóság kikérdezi őket is, ahogy minden egyes fertőzöttet, hogy az elmúlt két hétben - a kórházba bekerülésük idejét is figyelembe véve  - hol és kikkel álltak szoros kapcsolatban.

A Magyarországon hivatalosan is igazolt koronavírus-fertőzöttek között így már nyolc iráni, egy brit és három magyar állampolgár van.

Ez is érdekelhet

A Balatonról hazainduló utasokhoz igazítja a közlekedési rendet a MÁV-csoport
Belföld
Pünkösdhétfőn a Balaton térségéből hazainduló utasok tömegeihez igazítja a rendelkezésre álló többletkapacitásokat a MÁV-csoport.
Napos, nyugodt, jellemzően száraz idő várható a jövő héten
Belföld
A hajnalok főként a hét első felében frissítőek lesznek, melegedés lassú lesz, a hét végére emelkedik 30 Celsius-fok fölé emelkedik a napi csúcshőmérséklet.
Jó hír az állattartóknak: megszűntek a korlátozások
Belföld
A sikeres járványkezelés után június 6-án új időszámítás kezdődött – de az előírásokat továbbra is be kell tartani.
Tartásdíjat követelhet-e a szülő gyermekétől?
Belföld
Miskolci olvasónk levelében leírta, hogy alacsony nyugdíjból él, igen nehéz körülmények között. Egy lánya van, aki jól keres, azonban róla, mint rászoruló szülőről, nem gondoskodik, sem pénzben, sem természetben. Azt a kérdést tette fel, hogy a nagykorú gyermeke, köteles-e az ő megélhetéséhez hozzájárulni?