Ugrás a tartalomra

Május utolsó hetében csapadékosabb lesz az idő

Létrehozva
Május utolsó hetében csapadékosabb lesz az időjárás. A napsütés mellett többször is várhatók záporok, zivatarok - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.

Hétfőn egyre több helyen várható zápor, zivatar. A szél többfelé megerősödik, intenzívebb záporok, zivatarok környezetében viharos lökések is előfordulhatnak. A leghidegebb órákban 5-11 fok lesz. Napközben 17-21 fokig melegszik a levegő, de a tartósabban felhős tájakon egy-két fokkal hűvösebb is lehet. Kedden a több-kevesebb napsütés mellett több helyen alakulhat ki zápor, zivatar. Sokfelé lesz erős a szél. A minimumhőmérséklet 6-11, a maximumhőmérséklet 16-21 fok között valószínű.

Szerdán is több órára kisüt a nap, de helyenként kialakulhat kisebb zápor, esetleg zivatar. A Dunántúlon néhol még erős lesz a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 5-11, a legmagasabb hőmérséklet 18-23 fok között várható. Csütörtökön északnyugat felől megnövekszik a felhőzet, de főként a keleti tájakon még több órára kisüt a nap. Elsősorban a Dunántúlon lehet számítani záporok kialakulására, esetleg zivatar is előfordulhat. A szél több helyen megélénkül, néhol meg is erősödik. A minimumhőmérséklet 5-13, a maximumhőmérséklet 18-24 fok között valószínű.

Pénteken a több-kevesebb napsütés mellett elszórtan alakulhat ki záporeső, néhol zivatar. A szél élénk, helyenként erős lesz. A leghidegebb órákban 6-13 fok lesz. Napközben 16-24 fokig melegszik a levegő. Szombaton és vasárnap a több-kevesebb napsütés mellett elszórtan várható zápor, néhol zivatar. A szél megélénkül, néhol meg is erősödik. Szombaton a minimumhőmérséklet 7-13, vasárnap 7-14 fok között alakul. A maximumok mindkét nap 16-24 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Ez is érdekelhet

Szabadtéri kikapcsolódásra alkalmas napos idő várható szombaton
BelföldKörnyezet
A napsütés mellett gomolyfelhők és szél fordulhat elő, de zápor, zivatar nem valószínű. A legmagasabb nappali középhőmérséklet 30 Celsius fok lehet.
Átrium webkamera hűvös esős július
Didergés július közepén? Mutatjuk, mikor tér vissza a kánikula
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A hét hátralevő részében átmenetileg, majd a hétfői hidegfront után már tartósabban melegszik a levegő.
Budapest, 2026. július 23. Magyar Péter miniszterelnök a Miniszterelnökségen tartott kormányszóvivői tájékoztatón 2026. július 23-án. MTI/Hegedüs Róbert
Magyar Péter: a benzin és a dízel üzemanyagok átlagára egy-két forint eltéréssel a korábbi védett árnál van
BelföldGazdaság
A benzin és a dízel üzemanyagok átlagára egy-két forint eltéréssel a korábbi védett árnál van - közölte a miniszterelnök a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón.
Ismét elhalasztják a Balaton-átúszást: itt az új időpont!
BelföldSportSzabadidő
Ezen a hétvégén is elmarad, jövő hétvégére tervezik a 44. Lidl Balaton-átúszást.