Ugrás a tartalomra

Megszűnt a határellenőrzés Magyarország schengeni belső határain

Létrehozva
Szerdától megszűnt a határellenőrzés Magyarország schengeni belső határain - közölte a rendőrség a honlapján.

Az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata közleményében köszönetét fejezte ki a türelemért, a megértésért és azért a toleranciáért, amelyet a járványhelyzet miatt bevezetett intézkedések következtében tanúsítaniuk kellett mindenekelőtt a szomszédos országokba ingázóknak vagy az üzletembereknek, illetve mindazoknak, akiknek külföldre kellett utazniuk.

A koronavírus-járvány miatt a kormány tavaly szeptember elsejétől állította vissza ideiglenesen Magyarország teljes schengeni belső határszakaszán a határforgalom-ellenőrzést és a határőrizetet. Ezt azóta többször meghosszabbították, legutóbb június 23-áig

 A rendőrség közleménye szerint korlátozás nélkül utazhat Magyarországra állampolgárságtól függetlenül az, aki - a polgári légijárművel történő beutazást leszámítva - Horvátország, Ausztria, Románia, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia területéről lép Magyarországra.

Ugyancsak korlátozás nélkül utazhat, aki a Magyarországra belépés során hitelt érdemlően igazolja, hogy a határátlépésre jelentkezés napját megelőző 6 hónapon belül átesett a Covid-19 betegségen vagy felmutatja - akár applikáción keresztül - védettségi igazolványát, valamint az azon feltüntetett személyazonosság igazolására alkalmas hatósági igazolványát. Beléphet vele a felügyelete alatt álló 18 éven aluli is.

Beléphet továbbá az is, aki a védettségi igazolások elismeréséről szóló rendelet szerinti ország által kiállított védettséget igazoló hatósági igazolvány felmutatásával igazolja a koronavírus elleni védettségét, valamint a felügyelete alatt álló 18 éven aluli is.

 A rendőrség honlapján részletes tájékoztató olvasható többi között a magyar állampolgárok, a magyar állampolgársággal nem rendelkezők határátlépéséről, a sporteseményekre és a kulturális rendezvényekre belépés szabályairól, a Magyarországon átutazókra vonatkozó szabályokról, a repülőtérre vagy repülőtérről történő tranzit speciális szabályairól.

Ez is érdekelhet

Több százezer, köztük miskolci látogatója volt a jubileumi Munkácsy-kiállításnak
BelföldKultúra
A Munkácsy-kiállítás egészen szeptember 28-áig látogatható a hajdúszoboszlói Városi Művelődési Központ és Könyvtárban.
Távhőpályázat: akár kétszázezer háztartás fejleszthet saját forrás nélkül
BelföldGazdaság
Ötmilliárd forintos keretösszeggel indult el a lakossági távhőpályázat, amely a távhőfelhasználás mérhetővé és szabályozhatóvá tételében nyújt segítséget a háztartásoknak.
TB-könyvecske
Hamarosan megszűnik a papír alapú TB kiskönyv - frissítve!
BelföldEgészség
A hétfői Magyar Közlönyből derült ki, hogy az eddigi papíralapú dokumentumot elektronikus nyilvántartás váltja fel.
A közmédia visszavonja Aranyosi Péter Karinthy-gyűrűjét
BelföldMiskolcKultúraCelebhírek
"A gyűlöletkeltés tűrhetetlen a humor álarca mögött" - indokolták a döntést.