Ugrás a tartalomra

Szerdától téli üzemmódra vált a Magyar Közút

Létrehozva
Az enyhe őszi idő ellenére, a jogszabályi előírások szerint az ország teljes területén téli üzemmódra, ezzel együtt 0-24 órás szolgálatra vált az országosan mintegy 32 ezer kilométernyi gyorsforgalmi-, fő- és mellékút üzemeltetéséért felelős cég.

Országosan 19 megyei igazgatóságán, 95 mérnökségén és a központi irányításban is 0-24 órás szolgálatra állnak át a szakemberek. A következő hónapokban mintegy 3700-an dolgoznak váltott, 12 órás műszakokban a szükséges téli útüzemeltetési feladatok ellátásán, koordinációján.

A társaság a 2021-2022-es téli szezonban az országos közúthálózaton összesen 915 nehézgépjárművet, 160 rakodógépet és 158 hómarót mozgósíthat.

A közútkezelő mind a 94 mérnökségén feltöltötte a sótárolókat, így országosan összesen mintegy 137 ezer tonna útszóró só, 1300 tonna kálcium-klorid granulátum, 2,9 millió liter kálcium-klorid oldat és 20 ezer tonna érdesítő anyag áll a szakemberek rendelkezésére kezdőkészleten, melyek pótlása keretszerződésekkel az egész téli időszakban biztosított. Ezen kívül azokon a szakaszokon, ahol az elmúlt évek tapasztalatai alapján nagyobb a hófúvások előfordulási lehetősége, ott hófogórácsokat és hálókat helyeznek ki, ez összesen 488 kilométernyi útszakaszt érint. Emellett összesen 414 kilométeren hóvédő erdősávok is találhatóak az országos közúthálózat mentén.

A szakemberek arra kérik az autósokat, hogy nyári gumijukat még a tartós fagyok előtt cseréljék át téli közlekedésre alkalmas, megfelelő minőségű és állapotú abroncsokra.

A téli útüzemeltetéssel kapcsolatosan leggyakoribb kérdésekre részletes válaszokat kaphatnak a közlekedők a közútkezelő weboldalán a következő linken: https://internet.kozut.hu/teli-uzemeltetessel-kapcsolatos-informaciok/.

(Borítókép: virality.hu)

Ez is érdekelhet

NAV: június közepétől érkeznek az adószámla-értesítők
Belföld
Június közepétől több mint 1,9 millióan kapnak adószámla-értesítőt a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV), érdemes mielőbb rendezni a tartozást, illetve intézkedni akkor is, ha az adószámlán túlfizetés van - hívta fel a figyelmet az adóhivatal csütörtökön az MTI-nek küldött közleményében.
A mongolok nyomában jártak
BelföldKultúra
Filmvetítéssel egybekötött pódiumbeszélgetést tartottak szerda este a MÜHA-ban.
Több százezer, köztük miskolci látogatója volt a jubileumi Munkácsy-kiállításnak
BelföldKultúra
A Munkácsy-kiállítás egészen szeptember 28-áig látogatható a hajdúszoboszlói Városi Művelődési Központ és Könyvtárban.
Távhőpályázat: akár kétszázezer háztartás fejleszthet saját forrás nélkül
BelföldGazdaság
Ötmilliárd forintos keretösszeggel indult el a lakossági távhőpályázat, amely a távhőfelhasználás mérhetővé és szabályozhatóvá tételében nyújt segítséget a háztartásoknak.