Ugrás a tartalomra

Kiderült, meddig vásárolhatunk december 24-én

Létrehozva
A legnagyobb üzletláncok - Aldi, Auchan, Lidl, Penny Market, Spar, Tesco - üzletei néhány kivételtől eltekintve december 24-én 12 órakor zárnak be - közölte az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) csütörtökön az MTI-vel.

A közleményben kiemelték: a kereskedelmi törvény 14 óráig engedi az üzletek nyitvatartását ezen a napon, az OKSZ tagvállalkozásai az áruházi dolgozók pihenése, családi ünneplésük segítése érdekében döntöttek a rövidebb nyitvatartás mellett. A munkát végzőknek a járvánnyal összefüggő nagyobb terhelés miatt is több pihenőidőre van szükségük - tették hozzá. 

Az OKSZ tagvállalkozásai azt javasolják, hogy a vásárlók tájékozódjanak előre a december 24. előtti napok nyitvatartásáról is.   

Egyes iparcikk kereskedelmi áruházak december 24-én már nem nyitnak ki - például bútor-, barkácsáruházak közül -, továbbá kisebb iparcikk árus boltok sem - hívták fel a figyelmet.    

Az ünnepek előtti napokon egyes áruházak, boltok a szokásosnál hosszabb nyitvatartással várják a vásárlókat; arany hétvégén is több olyan üzlet kinyit, amelyek vasárnap egyébként zárva tartanak - jelezték a közleményben. 
 

Ez is érdekelhet

A péntek elhozhatja az enyhítő lehűlést
BelföldKörnyezet
Délutántól felhősödés és néhol záporok, zivatarok is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali középhőmérséklet azonban még mindig 35 Celsius fok is lehet, de a piros veszélyjelzés megszűnt.
Rajthoz állhat Gualeguaychuban, ha...
BelföldSport
Kajak-kenu: ifjúsági világbajnoki válogató, Győr.
Harmadfokú hőségriasztás figyelmeztet a rendkívüli kánikulára csütörtökön
BelföldKörnyezet
Az egész országban piros veszélyjelzést vezettek be, ugyanis, akár 42 Celsius fokig is felmelegedhet a levegő. Emellett megyénkben zivatarok lehetséges kialakulása miatt elsőfokú riasztás is érvényben van.
Készüljön fel! Meghosszabbították a harmadfokú hőségriasztást
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Péntek éjfélig marad a harmadfokú hőségriasztás.