Ugrás a tartalomra

Hétvégére visszahűl az idő

Létrehozva
A magasnyomású légköri képződmények Európa nagy részéről kiszorultak, csupán Nagy-Britanniától nyugatra, illetve a Fekete-tenger térségében érvényesülnek anticiklonális hatások - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-vel. 

Szárazföldünk időjárását tehát nagyrészt ciklonok, illetve frontjaik határozzák meg. Többfelé előfordul csapadék, jelentősebb mennyiség azonban csak a nyugati partvidéken, elsősorban a Vizcayai-öbölnél, illetve Norvégia nyugati részein hullott. A Kárpát-medencét kezdetben még enyhe levegő tölti ki, majd éjszaka hidegfront érkezik, amely a hétvégére jelentős lehűlést hoz.

Pénteken az ország nagyobb részén változóan felhős időre számíthatunk, ugyanakkor az északkeleti megyékben sok marad a felhő. Helyenként futó zápor előfordulhat. Éjszaka hidegfront érkezik, emiatt északnyugat, észak felől átmenetileg mindenütt beborul az ég, és esőre, záporesőre is többfelé számíthatunk.

Szombaton az ország északi felében átmeneti jelleggel felszakad a felhőzet, és ott gomolyfelhős, napos időre van kilátás, ezzel párhuzamosan pedig a csapadékzóna is a déli, délnyugati határvidékre szorul. Késő délutántól a visszahullámzó front hatására az északi tájakon ismét megnövekszik a felhőzet, és a csapadékzóna is északabbra vándorol. A délnyugati, majd hajnaltól a nyugatira, északnyugatira forduló szelet egyre nagyobb területen kísérhetik erős, helyenként viharos lökések.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 3 és 10 fok között várható. A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton általában 8 és 12 fok között alakul, a déli részeken reggel, délelőtt áll be a maximum.

Ez is érdekelhet

A nyári szünettől életbe lép a főszezoni vasúti menetrend
Belföld
A legtöbb változás a Balatonnál lesz, hiszen ide a főszezonban kétszer annyi vonat közlekedik csaknem háromszoros ülőhelykapacitással. Emellett sűrűbben járnak az autóbuszok is a Balatonhoz és a tó környékén.
Életbe lépett a vörös kód a kánikula miatt
BelföldEgészség
A hőség miatt szombat hajnaltól életbe lépett a vörös kód, amely várhatóan kedd éjfélig fog tartani - közölte Kátai-Németh Vilmos szociális- és családügyi miniszter szombaton.
Hasznos tippek autósoknak nyárira, hogy senkit ne üssenek el
Belföld
A nyári szünetben napközben is egyre több gyerekkel találkozhatunk a közterületeken, parkokban, lakóövezetekben és az utak közelében.
Vízosztással készül a MÁV-Csoport a rendkívüli hőségre
Belföld
A másodfokú hőségriasztás ideje alatt, azaz szombattól naponta 10 és 17 óra között palackozott vizet osztanak a budapesti főpályaudvarokon a peronoknál és a nagyobb vidéki vasútállomásokon az utascentrumnál vagy az ügyfélszolgálatokon, pénztáraknál.