Hétfőn reggel, kora délelőtt még országszerte erősen felhős idő várható, majd északnyugat felől lassan szakadozni, csökkenni kezd a felhőzet. Jelentéktelen eső, futó zápor csak néhány helyen alakulhat ki. Az északnyugati szél többnyire mérsékelt marad. A legmagasabb nappali hőmérséklet 12 és 17 fok között valószínű.
Kedden hajnalban főleg északkeleten foltokban köd, illetve rétegfelhőzet is lehet. Napközben általában sok napsütésre lehet számítani fátyol- és gomolyfelhőkkel, inkább csak északkeleten fordulhat elő néhol gyenge eső, zápor. A légmozgás többnyire mérsékelt marad. A minimum-hőmérséklet 0 és plusz 6 fok között alakul, a szélcsendes, derült részeken lesz hidegebb. Délután 14, 19 fok valószínű.
Szerdán hajnalban északkeleten foltokban köd, illetve rétegfelhőzet is képződhet. Napközben általában sok napsütés várható gomoly- és fátyolfelhőkkel, de csapadék nem valószínű. A déli, délnyugati szelet sokfelé élénk lökések kísérhetik. A minimum-hőmérséklet 1 és 7, a maximum 16 és 21 fok között alakul.
Csütörtökön északnyugat felől erősen megnövekszik, megvastagszik a felhőzet, de az ország délkeleti felén délutánig inkább fátyolfelhős, napos időre lehet számítani. A nap második felében elvétve előfordulhat kisebb eső, zápor. A déli, délnyugati szelet élénk, néhol erős lökések kísérik. A hőmérséklet hajnalban 3 és 8, délután 16 és 22 fok között várható.
Pénteken nagyrészt közepesen vagy erősen felhős lesz az ég, és szórványosan előfordulhat eső, zápor, néhol zivatar is kialakulhat. A délnyugati, nyugati szelet többfelé erős lökések kísérik. A hajnali 5, 10 fokról 15 és 22 fok közé melegedhet fel a levegő.
Szombaton jórészt közepesen vagy erősen felhős lesz az ég, több helyen eleredhet az eső, záporeső. A nyugati szelet élénk, több helyen erős lökések kísérhetik. Hajnalban 5, 10, délután 13, 18 fok valószínű.
Vasárnap változóan felhős időre van kilátás, szórványosan előfordulhat eső, zápor. A nyugati, majd a délire forduló szél többfelé megélénkül, helyenként megerősödik. A minimum-hőmérséklet 1 és 7, a csúcsérték 13 és 19 fok között valószínű.
Folytatódik a napos, tavaszias idő a jövő héten
Létrehozva
Napos, tavaszias idő várható a jövő héten: folytatódik a felmelegedés, megszűnnek a hajnali fagyok és pénteken akár 22 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban. Péntektől felhősebb időre kell készülni, szórványosan előfordulhat eső, záporeső és megélénkül a nyugati szél, de továbbra is 20 fok közelében várhatók a maximumok - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat középtávú előrejelzéséből.
Ez is érdekelhet
Lehűléssel indul a jövő hét, visszatérnek a hajnali fagyok
A jövő hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.
Márciusban gyorsult a lakásárak emelkedése
Márciusban újra gyorsult a lakásárak emelkedése: országos szinten havi összevetésben 2 százalékkal nőttek az árak, a februári 0,8 százalékos ütemhez képest, a fővárosban pedig a februári minimális csökkenést 1,1 százalékos emelkedés követte - közölte az ingatlan.com az MTI-vel.
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
Minden szavazatot megszámoltak, Tisza-kétharmad lesz
Befejezték a múlt vasárnapi országgyűlésiképviselő-választáson leadott összes szavazat megszámolását, minden egyéni választókerületben megszületett a nem jogerős végeredmény szombaton.