Ugrás a tartalomra

Lassan javul az idő

Létrehozva
Szerdán már naposabb idő várható, de a szél továbbra is erős lesz és a csúcshőmérsékletek továbbra is 20 fok alatt alakulnak. 

Alapvetően napos, gomolyfelhős idő várható szerdán, de a keleti tájakon helyenként jobban összeállhat a felhőzet. Záporok elsősorban a keleti összeáramlás mentén, valamint a Dunántúl nyugati, délnyugati részein fordulhatnak elő - írja előrejelzésében az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ). 
    
Az északnyugati szél kedden és szerdán napközben is többfelé erős lesz. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 3 és 8 fok között valószínű, de néhol ennél hidegebb sem kizárt. A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 13 és 17 fok között alakul.
 

Ez is érdekelhet

Hasznos tippek autósoknak nyárira, hogy senkit ne üssenek el
Belföld
A nyári szünetben napközben is egyre több gyerekkel találkozhatunk a közterületeken, parkokban, lakóövezetekben és az utak közelében.
Vízosztással készül a MÁV-Csoport a rendkívüli hőségre
Belföld
A másodfokú hőségriasztás ideje alatt, azaz szombattól naponta 10 és 17 óra között palackozott vizet osztanak a budapesti főpályaudvarokon a peronoknál és a nagyobb vidéki vasútállomásokon az utascentrumnál vagy az ügyfélszolgálatokon, pénztáraknál.
Zivatarok lehetséges kialakulására figyelmeztet a meteorológia
BelföldKörnyezet
Sárga riasztás lépett érvénybe szombat reggel, zivatarok lehetséges kialakulásának veszélye miatt. A legmagasabb nappali hőmérséklet 31 és 36 fok között lesz.
Figyelem! Érkezik a hőhullám, kiadták a hőségriasztást
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Kiadták a riasztást: másodfokú hőségriasztás lép életbe az ország egész területén június 20. és 23. között.