Az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) előrejelzése szerint csütörtökön északnyugat felé haladva számíthatunk több napsütésre. Napközben helyenként lehet zápor, esetleg zivatar, majd csütörtök késő délutántól, estétől a délkeleti, keleti határszélen eredhet el az eső. Gyenge vagy mérsékelt lesz a légmozgás.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 8 és 13 fok között alakul, de a hidegre hajlamos helyeken pár fokkal hűvösebb, a belvárosi részeken, tópartokon enyhébb lehet a hajnal. A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön 22 és 27 fok között várható.
(Címlapfotó: Juhász Ákos)
Nyári idő lesz csütörtökön is
Létrehozva
Napközben még huszonhét fokig is felkúszhat a hőmérő higanyszála, késő délutántól viszont ismét eleredhet.
Ez is érdekelhet
Februárban 725 ezer ötszáz forint volt a bruttó átlagkereset
Ez év februárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 725 500, a nettó átlagkereset 509 200 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Már bejelenthetők a tavaszi fagykárok
Az április elején tapasztalt tavaszi fagy a már virágzó, vagy a terméskezdeményekkel rendelkező gyümölcsösökben károkat okozhatott, az Agrárminisztérium felhívja a figyelmet a kárenyhítési lehetőségekre.
Ne felejtkezzünk el rendelkezni az adónk egy százalékáról
Az egyházi közösségeknek és a civilszervezeteknek felajánlható pénz sok szervezet számára gyakran a működés záloga.
Magyar Péter: nagy országos rendezvény lesz az új kormány megalakulásának napján
Az országgyűlési választáson nyertes párt elnöke, miniszterelnök-jelölte pénteken, Budapesten megerősítette, azt javasolják, május 9-én legyen az alakuló ülés, azért hétvégén, hogy minél többen el tudjanak jönni a Parlament előtti rendezvényre.