Ugrás a tartalomra

Zivatarokkal, felhőszakadással érkezik a vihar

Létrehozva
Felhőszakadás és zivatarok veszélye miatt az egész országban elsőfokú figyelmeztetés van érvényben. 
Kép
Képünk illusztráció / Fotó: Cziffra Andrea

A késő délutáni órákban délnyugat felől villámlásokkal és jégesővel érkezhet a vihar. Baranya, Somogy, Tolna és Zala vármegyékre másodfokú, narancs riasztást adott ki a HungaroMet. A Dél-Dunántúlon heves zivatarok és 90 kilométer per órás széllökések is kialakulhatnak.

A HungaroMet Zrt. előrejelzése szerint a késő délutáni órákban délnyugat felől egy vonalba rendeződött zivatarrendszer éri el a délnyugati országrészt, és fokozatosan gyengülve halad tovább az ország belső területei felé északkeleti irányba. 

Mint írják, a késő esti órákban várhatóan a keleti, északkeleti országrészt is eléri. A zivatarokat viharos (általában 60-80 km/h) széllökés, felhőszakadás (ált. 15-30 mm, de a Dunántúl délnyugati felén, kétharmadán lokálisan akár 30-50 mm), apróbb szemű jég (<2 cm) kísérheti. A Dél-Dunántúlon heves zivatarok is előfordulhatnak (~2-4 cm jégátmérő, > 90 km/h széllökés). 

Az éjszaka második felére a zivatartevékenység az ország északkeleti felére tevődik át.

Ez is érdekelhet

Lengyel busz szenvedett balesetet az M3-ason
Belföld
A Kál térségében történt balesetnek a hírek szerint egy sérültje van.
Kellemes nyári idővel indul a rövid hét
Belföld
Délután északon megvastagszik a felhőzet, de csapadék nem várható.
Erdő Péter: a keresztény ember a remény embere
BelföldEgyház
A keresztény ember a remény embere, mert "amiben hiszünk, az a reményünk" is - mondta Erdő Péter bíboros pünkösdhétfőn.
A Balatonról hazainduló utasokhoz igazítja a közlekedési rendet a MÁV-csoport
Belföld
Pünkösdhétfőn a Balaton térségéből hazainduló utasok tömegeihez igazítja a rendelkezésre álló többletkapacitásokat a MÁV-csoport.