Ugrás a tartalomra

Megkezdődött a Duna tetőzése a Szigetköznél

Létrehozva
Megkezdődött a Duna tetőzése a Szigetköznél, Nagybajcsnál pedig csütörtökön napközben várják 855 centiméter körül az áradó folyó tetőzését - mondta az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) szóvivője a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

Siklós Gabriella a műsorban azt mondta, hogy az említett területeken szerda éjszaka a szakemberek már észleltek buzgárokat, csurgásokat a védműveken, de az azonnali beavatkozásnak köszönhetően a töltések tartanak.

Hozzátette, hogy a védművek a Dunakanyarban már elkészültek, s a szóvivő reményei szerint már a fővárosi szakaszokon is készen állnak. Kisoroszit körbezárta a víz, és a számítások szerint akár egy hétig tarthat ez a helyzet - közölte.

Siklós Gabriella azt kérte, hogy most senki ne menjen a védművekre csak azért, hogy megnézze az árvizet: a töltéseknél ugyanis dolgoznak, a védműveket nem szabad pluszsúllyal leterhelni, a helyzet könnyen és gyorsan veszélyessé válhat.

A szóvivő elmondta azt is, hogy egyelőre nem lehet tudni, hogy hány napig lesz másod-, illetve harmadfokú árvízvédelmi készültség.

Siklós Gabriella az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában elmondta azt is, hogy a védművek egyelőre jól bírják a terhelést, és nagyon fontosnak nevezte, hogy a szakemberek a nap 24 órájában figyelik a töltéseket, s ha gond van, akkor beavatkoznak.

Kérdésre közölte azt is, hogy jelentős csapadék a vízgyűjtő területeken nem várható, de az ausztriai olvadás egyértelműen lassítja az ár levonulását.

Ez is érdekelhet

Napos, nyugodt, jellemzően száraz idő várható a jövő héten
Belföld
A hajnalok főként a hét első felében frissítőek lesznek, melegedés lassú lesz, a hét végére emelkedik 30 Celsius-fok fölé emelkedik a napi csúcshőmérséklet.
Jó hír az állattartóknak: megszűntek a korlátozások
Belföld
A sikeres járványkezelés után június 6-án új időszámítás kezdődött – de az előírásokat továbbra is be kell tartani.
Tartásdíjat követelhet-e a szülő gyermekétől?
Belföld
Miskolci olvasónk levelében leírta, hogy alacsony nyugdíjból él, igen nehéz körülmények között. Egy lánya van, aki jól keres, azonban róla, mint rászoruló szülőről, nem gondoskodik, sem pénzben, sem természetben. Azt a kérdést tette fel, hogy a nagykorú gyermeke, köteles-e az ő megélhetéséhez hozzájárulni?
Órák kérdése, hogy megérkezzen a hideg légtömeg
Belföld
Inkább széllel, kevésbé csapadékkal érkezik a hidegfront.