Ugrás a tartalomra

Extrém erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a meteorológia

Létrehozva
Hétfőn az UV-index várhatóan meghaladja a 8-as értéket az országban.
Kép
Fotó: Horváth Csongor

Extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban - közölte a HungaroMet Zrt. Az MTI-nek küldött figyelmeztetésben azt írták: hétfőn az UV-index várhatóan meghaladja a 8-as értéket az országban, extrém UB-B sugárzás várható.

Hangsúlyozták, fokozottan kell védekezni a napsugárzás által okozott leégés ellen.

Amennyiben lehetséges, napközben 11 és 15 óra között kerüljék az emberek a napozást, és javasolt vállat takaró póló, szalmakalap, illetve fényvédő krém használata.

Normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet - tették hozzá.

(MTI)

Címkék

Ez is érdekelhet

Sárgyűjtőhelyekkel is segíthetjük a fecskéket
BelföldKörnyezet
Hazatérő fecskéinknek az idei aszályos tavaszon ismét nehéz vagy éppen lehetetlen sarat találniuk, amivel tatarozhatnák, megépíthetnék fészkeiket, ha tudunk segítsünk nekik - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület.
Nőtt a magyarországi üzemanyag-fogyasztás az első negyedévben
BelföldGazdaság
Az idei első három hónapban 8,1 százalékkal több motorbenzin és 13,3 százalékkal több gázolaj fogyott a kiskereskedelmi forgalomban Magyarországon, mint tavaly ugyanebben az időszakban.
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke sajtótájékoztatót tart a Sándor-palota előtt, miután megbeszélést folytatott Sulyok Tamás köztársasági elnökkel 2026. április 15-én. Magyar Péter bejelentette, az államfő őt bízza meg kormányalakítással. MTI/Hegedüs Róbert
Ekkor tarthatja alakuló ülését a parlament
Belföld
Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke szerdán találkozott Sulyok Tamás államfővel a Sándor-palotában.
Autósok, figyelem! Éjfélkor jár le a határidő
BelföldMiskolcGazdaságBorsod-Abaúj-Zemplén
Még mintegy egymillió autós nem rendezte gépjárműadóját. Április 15-én éjfélkor lejár a gépjárműadó befizetésének határideje.