Ugrás a tartalomra

OKF: szerda reggelig 9752 káresetről érkezett bejelentés

Létrehozva
A hivatásos katasztrófavédelmi szervek kedden 502 fővel és 208 technikai eszközzel avatkoztak be.
Kép
vihar_pusztitas_250707_hcs_01.jpg
Miskolcon a Bulgárföldön tombollt leginkább a vihar. Fotó: Horváth Csongor

A műveleteket 72 önkéntes tűzoltó egyesület és önkéntes mentőszervezet 310 fővel és 63 technikai eszközzel, valamint 17 önkormányzati tűzoltó parancsnokság 74 fővel és 19 technikai eszközzel támogatta.

Két szomszédos megyét is vármegyét is megtépázott a szélsőséges időjárás: a viharral kevésbé érintett vármegyékből huszonhárom hivatásos tűzoltóegység Csongrád-Csanádban, Hajdú-Biharban, Pestben és Szabolcs-Szatmár-Beregben dolgozik a károk felszámolásán - írja az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) közleményére hivatkozva az MTI.

Közölték azt is, hogy a HungaroMet Zrt. tájékoztatása szerint szerda kora délelőttig északkeleten jellemzően a határhoz közeli területeken alakulhatnak ki intenzív záporok, néhol zivatarral, amelyeket lokálisan jelentősebb mennyiségű csapadék is kísérhet. 

Közölték azt is, hogy a HungaroMet Zrt. tájékoztatása szerint szerda kora délelőttig északkeleten jellemzően a határhoz közeli területeken alakulhatnak ki intenzív záporok, néhol zivatarral, amelyeket lokálisan jelentősebb mennyiségű csapadék is kísérhet.

Ez is érdekelhet

Lannert Judit: nincs szó az egyházi fenntartású, illetve a hat- és nyolcosztályos iskolák megszüntetéséről
BelföldOktatás
Közös érdekünk, hogy eloszlassunk minden olyan feltételezést, hogy az egyházi fenntartású vagy a hat- és nyolcosztályos iskolákat bárki meg akarná szüntetni – írta Facebook-bejegyzésében Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter, egy csütörtöki egyeztetés után.
Nyolcan meghaltak két balesetben az M1-esen
BelföldBaleset
Két baleset is történt péntek reggel az M1-es autópálya Hegyeshalom felé vezető oldalán Győr közelében, nyolcan meghaltak – közölte a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.
használt autó kereskedés
Újra az elektromos autók a legdrágábbak a magyarországi használtautó-piacon
BelföldGazdaság
Több mint egy év után újra az elektromos autók lettek a legdrágábbak a magyarországi használtautó-piacon.
Kerítésre dőlt fa jelzi a vihar erejét Miskolcon
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénHavaria
Dolgoznak a tűzoltók a viharkárok felszámolásán, az esetek túlnyomó többségében kidőlt fákról érkeztek bejelentések szerdán.