Ugrás a tartalomra

Támadnak a mínuszok, csapadék nem valószínű

Létrehozva
Elő a vastagabb takarót!

Kissé szeles, ám nyugodt, őszi időjárást hoznak a következő napok, a hőmérséklet azonban már nemigen emelkedik 15 fok fölé, és a hajnali fagyok is visszatérnek, országszerte egyre hidegebbek lesznek az éjszakák.

A HungaroMet legfrissebb előrejelzéséből kiderül, hogy mindezt egy tartós északi áramlás okozza, ami fokozatosan hűvösebb levegővel árasztja el a Kárpát-medencét.

Keddtől – főleg a Tiszántúlon – egyre több lesz felettünk a felhő, és a hőmérséklet is visszaesik néhány fokkal, az élénk szél pedig tovább csökkenti a hőérzetet. Északon gyenge zápor is előfordulhat.

Szerda hajnalban a felhőtakaró miatt még csak északon csökkenhet fagypont közelébe a hőmérséklet, csütörtöktől azonban kitisztul az ég, és akár -3 fokos minimumot is mérhetünk. Hidegebb várhatóan a középső és a keleti országrészben lesz.

Csapadék a következő napokban továbbra sem valószínű, enyhülés és némi eső a jövő hét közepe felé körvonalazódik a hosszabb távú prognózisok alapján.

Ez is érdekelhet

Márciusban élénkült a magyarországi albérletpiac
BelföldGazdaság
Országosan és a fővárosban egyaránt 1,6 százalékkal nőttek az átlagos bérleti díjak havi összevetésben.
Látványos csillaghullás lesz megfigyelhető április 22-én
BelföldKörnyezet
Április 22-én éri el maximumát a Lyridák meteorhullása, emellett négy égitest látványos együttállása is megfigyelhető lesz az égbolton.
Valamennyi egyéni választókerületből megérkeztek az átjelentkezők szavazatai az NVI-hez
Belföld
Valamennyi országgyűlési egyéni választókerületből megérkeztek az átjelentkezéssel szavazók borítékjai a Nemzeti Választási Irodához (NVI).
Az államfő egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit
Belföld
Sulyok Tamás köztársasági elnök személyes egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit április 15-re a Sándor-palotába.