Ugrás a tartalomra

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját

Létrehozva
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját - közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.

A közlemény alapján Sulyok Tamás köztársasági elnök a kedden aláírt határozatával kitűzte az országgyűlési képviselők 2026. évi általános választását.

Úgy fogalmaztak, hogy

a szabad választások a képviseleti demokrácia alappillérét jelentik, a népszuverenitás kifejezésének kiemelkedő eseménye az országgyűlési választás, mely során minden választójoggal rendelkező magyar állampolgár szabad és felelős döntésével határozhatja meg Magyarország sorsát.

Hozzátették, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnök alkotmányos felhatalmazásának megfelelően, a kedden aláírt határozatával kitűzte az országgyűlési képviselők 2026. évi általános választását.

A magyarországi szavazás - a korábbi közjogi hagyományokat követve - az alaptörvény és a választási eljárásról szóló törvény által lehetővé tett legkorábbi időpontban, április 12-én lesz

- emelték ki.

Az államfő arra biztatja Magyarország állampolgárait, hogy éljenek a törvény adta lehetőségükkel és a választás jogával - áll a közleményben.

Ez is érdekelhet

Időjárás: fokozódik a meleg, beköszönt a kánikula
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A következő napokban anticiklon alakítja időjárásunkat, melynek áramlásában egyre melegebb levegő érkezik fölénk.
Szivárvány Miskolc felett. Fotó: Almásiné Éva
Szivárványok után jön az újabb fordulat az időjárásban
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Zápor, zivatar továbbra is előfordulhat, majd érkezik a kánikula.
fotók: Horváth Csongor
Hullámzó frontzóna: elsőfokú figyelmeztetést adtak ki Borsodban
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Figyelmeztető előrejelzést adtak ki Magyarország területére hétfő éjfélig.
Jön a nyár első hőhulláma
Belföld
A jövő héten a túlnyomóan napos, derült időben fokozatosan emelkedik a nappali csúcshőmérséklet és beköszönt az év első hőhulláma: vasárnap délután már 32 és 37 Celsius-fok között alakulnak a maximumok.