Ugrás a tartalomra

A célegyenesben: éjfélkor zárul az egyetemi jelentkezés

Létrehozva
Itt az utolsó esély, hogy aki szeretne, jelentkezhessen a magyar felsőoktatásba.
Kép
Nyílt nap a Miskolci Egyetemen
Fiatalok a Miskolci Egyetem nyílt napján. Fotó: Mocsári László

Vasárnap éjfélkor zárul az egyetemi jelentkezés – hívta fel a figyelmet Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter a Facebook-oldalára feltöltött videóban vasárnap.

A tárcavezető kiemelte, hogy a diploma ma már kézzelfogható előnyt jelent, „átlagosan másfélszeres fizetést és gyors elhelyezkedést ad, akár egy hónapon belül”.

Kitért arra is, hogy ma már 12 magyar egyetem a világ legjobb öt százalékába tartozik, és háromból két hallgató ilyen intézményben tanul.

Nem véletlen, hogy az elmúlt három évben 120 ezer felett volt a jelentkezők száma, idén várhatóan 130 ezer felett lesz, tavaly pedig több mint 107 ezer fiatalt vettek fel az egyetemi képzésekre – tette hozzá.

Hankó Balázs úgy fogalmazott: „nem szabad hinni a károgóknak, az egyetemeink piacképes tudást adnak”.

– Idén a tavalyi 87 ezerhez képest már 92 ezer állami kapacitás-ösztöndíjas hely áll a hallgatók rendelkezésére – hangsúlyozta.

A tárcavezető a képzések, illetve a jövő szakmái között említette az informatikát, a műszaki pályákat, a gazdasági és pedagógusképzést, az orvos- és egészségtudományt.

Ez is érdekelhet

földrengés
Földrengés volt hajnalban
BelföldHavaria
Földrengés volt Magyarország és Horvátország határán.
napindito avas virágzás
Nagybetűs tavaszias időjárás vár ránk, de hamarosan jön a fordulat
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Hamísítatlan, nagybetűs tavaszi időben lesz részünk egészen vasárnap estig, amikor is hidegfront érkezhet csapadékkal és lehűléssel.
Sárgyűjtőhelyekkel is segíthetjük a fecskéket
BelföldKörnyezet
Hazatérő fecskéinknek az idei aszályos tavaszon ismét nehéz vagy éppen lehetetlen sarat találniuk, amivel tatarozhatnák, megépíthetnék fészkeiket, ha tudunk segítsünk nekik - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület.
Nőtt a magyarországi üzemanyag-fogyasztás az első negyedévben
BelföldGazdaság
Az idei első három hónapban 8,1 százalékkal több motorbenzin és 13,3 százalékkal több gázolaj fogyott a kiskereskedelmi forgalomban Magyarországon, mint tavaly ugyanebben az időszakban.