Ugrás a tartalomra

Februárban 725 ezer ötszáz forint volt a bruttó átlagkereset

Létrehozva
Ez év februárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 725 500, a nettó átlagkereset 509 200 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A bruttó átlagkereset 9,7, a nettó átlagkereset 12,0, a reálkereset pedig - a fogyasztói árak előző év azonos időszakához mért, 1,4 százalékos növekedése mellett - 10,5 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit.

A nettó átlagkereset emelkedése többek között a családi kedvezmény, illetve az anyákat érintő kedvezmények bővülésének köszönhetően haladta meg a bruttó átlagkereset növekedését - jegyezte meg a KSH.

Kép
ksh-atlagber_20260239.jpg
Az átlagkeresetek változása Magyarországon (2005-2026. január-február). Grafika: KSH

A bruttó kereset mediánértéke 591 900, a nettó kereset mediánértéke 417 100 forintot ért el, 11,8, illetve 13,5 százalékkal magasabb értéket mutatott az előző év azonos időszakánál.

A KSH kiemelte: a nettó átlagkereset növekedését jelentősen befolyásolta a 2025. július 1-jétől és a 2026. január 1-jétől bevezetett magasabb összegű családi adókedvezmény, illetve a 2025. október 1-jétől bevezetett három gyermeket nevelő anyák, valamint a 2026. január 1-jétől bevezetett 2 gyermeket nevelő 40 év alatti anyák szja-mentessége és a 30 év alatti anyák adókedvezményének bővülése.

A rendszeres (prémium, jutalom, egyhavi különjuttatás nélküli) bruttó átlagkereset 691 300 forint volt, ami 10,0 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában. A rendszeres bruttó átlagkereset a vállalkozásoknál 683 500, a költségvetésben 703 400, a nonprofit szektorban 731 000 forintot tett ki, 9,4 és 11,4, illetve 11,1 százalékkal nőtt egy év alatt. A költségvetési és a nonprofit szektor átlagot meghaladó keresetnövekedését az előre ütemezett béremelések magyarázzák - tette hozzá a jelentés.

Címkék

Ez is érdekelhet

Szigorúbb szabályokat várnak a magyar utakon
Belföld
Soha nem látott érdeklődés mellett zajlik a Közlekedési és Beruházási Minisztérium közlekedésbiztonsági társadalmi egyeztetése: alig két hét alatt már több mint 160 ezren töltötték ki a kérdőívet.
Veszélybe kerülhet a hazai vérellátás
BelföldEgészség
Az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) és a Magyar Vöröskereszt azonnali véradásra kér mindenkit. A betegellátás nem állhat meg a nyári szabadságok idején sem.
Lalik Petra második lett
BelföldSport
Atlétika: Budapesten zajlik a sportág legrangosabb hazai versenye, a
felnőtt magyar bajnokság.
Spontán szeret elindulni nyaralni
BelföldMiskolcKultúraSzabadidő
Bánhidi Lilla, miskolci születésű író beszélt nyári terveiről. Elárulta, milyen munkákkal foglalkozik abban az időszakban, amikor mások a tóparton napoztatják a testüket. Krimiolvasói klubja egyre fejlődik.