Ugrás a tartalomra

Halálos gondatlanság

Létrehozva
A Miskolci Járásbíróság a mai napon ítéletet hozott annak a férfinak az ügyében, aki egy borsod megyei településen engedély és képesítés nélkül javított egy pótkocsit, melynek lezuhanó puttonya maga alá temette az ott tartózkodó sértettet.

Az ítélet szerint a vádlott tavaly februárban egy autószerelő telepen megfelelő szakképesítés nélkül, számos munkavédelmi szabályt megszegve szerelte egy pótkocsi hidraulika rendszerét. Egy a telepre érkező férfi – akinek nem is lett volna szabad ott tartózkodnia - ismeretlen okból behajolt a pótkocsi váza és puttonya közé, majd az alvázra hasalt. A  pótkocsi puttonya azonban nem volt jól kitámasztva, lezuhant és maga alá nyomta a sértettet, aki életét vesztette.

A járásbíróság a vádlottat foglalkozás körében gondatlanságból elkövetett veszélyeztetés miatt mondta ki bűnösnek, akit ezért 1 év 10 hónap fogházbüntetésre ítélt, melynek végrehajtását 3 év próbaidőre felfüggesztette. 


A bíróság ítéletét valamennyi fellebbezésre jogosult tudomásul vette, az jogerőre emelkedett.
 

Ez is érdekelhet

Babák születtek a megyei kórházban.
Hármas ikrek születtek Miskolcon
Borsod-Abaúj-ZemplénEgészség
Hármas ikrek láttak napvilágot a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórházban, a három kislány és édesanyjuk jól vannak.
Bodrogkisfalud feszt
Nyerj páros bérletet a BOLDOGkisfalud Fesztre!
Borsod-Abaúj-ZemplénKultúraSzabadidő
A BOLDOGkisfalud jegyjátékban június 10. és 23. között tíz darab páros, három napos fesztiválbérletet sorsolunk ki a megfejtést beküldők között.
A csíksomlyói búcsún a nemzet összetartozását élik át a zarándokok
Borsod-Abaúj-ZemplénEgyház
Pünkösdkor több ezer zarándok tapasztalja meg a magyarok lelki egységét az erdélyi Csíksomlyó Mária-kegyhelyén.
Három ember életét is megmenthetjük véradással - mutatjuk a jövő héten hol tehetjük meg
Borsod-Abaúj-ZemplénEgészség
Alsózsolcán, Miskolcon és Sárospatakon is lehetőség nyílik véradásra június 10. és 13. között.