Ugrás a tartalomra

Idén is átadják a megye legrangosabb elismerését

Létrehozva
A Rákóczi-lánc kitüntetésre június 14-éig várják a felterjesztéseket.

A Rákóczi-lánc kitüntetés olyan személyeknek adományozható, akik hosszú éveken keresztül életútjukkal, munkájukkal, megbízatásuk kimagasló színvonalú teljesítésével, közéleti tevékenységükkel példamutatóan, elismerten, eredményesen szolgálták a megye lakosságát – írja közleményében a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat.

A díjra javasolt személy szakmai munkájának, tevékenységének bemutatását tartalmazó kezdeményezést az elnok@hivatal.baz.hu címre kérik megküldeni június 14-éig.

A részletes felhívás letölthető innen.

Ez is érdekelhet

Fotó: FKI
Leszakadt villanyvezetékek és ágak: egy autót maga alá temetett egy fa Borsodban
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcHavaria
Huszonhatszor volt szükség pénteken Borsod-Abaúj-Zemplén megyében a hivatásos tűzoltókra.
kőrispusztító bogár
Baj van: Borsodban is felbukkant a veszélyes kőrispusztító bogár
Borsod-Abaúj-ZemplénBelföldGazdaságKörnyezet
Már nemcsak csapdában, hanem fertőzött fában is megtalálták a kőrisrontó karcsúdíszbogarat Borsod-Abaúj-Zemplénben.
véradás
Akár három ember életét is megmenthetjük véradással a jövő héten
Borsod-Abaúj-ZemplénEgészség
Miskolcon kívül Arnóton, Füzérkomlóson és Ináncson nyílik lehetőség véradásra augusztus 10. és 14. között.
Eltakarította a telefonokat, de elfogták a rendőrök
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
Egy alaposnak szánt nagytakarítás után nemcsak a por tűnt el az egyik kazincbarcikai hivatalból, hanem három értékes mobiltelefon is.