Ugrás a tartalomra

Még mindig sokan ülnek ittasan a volán mögé veszélyeztetve ezzel mások életét

Létrehozva
Tizennégy ittas sofőrt szűrtek ki a forgalomból a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai az elmúlt héten, mielőtt még balesetet okozhattak volna – olvasható a police.hu oldalon.
Kép
Fotó: MTI / Lakatos Péter

A tájékoztató szerint a rendőrök a tavaszi hónapokban is kiemelt figyelmet fordítanak a közúti ellenőrzések során az ittas, illetve bódult vezetők kiszűrésére, mivel akik így vesznek részt a forgalomban, azok magas kockázati tényezőt jelentenek a biztonságos közlekedés számára. 

Hangsúlyozzák, hogy az ittas, vagy bódult állapotban elkövetett járművezetés bírósági eljárást is vonhat maga után.

A vármegye útjain május 20-a és május 26-a között történt közúti közlekedési balesetek során két esetben volt ittas, egyben pedig bódult sofőr az okozó. A járőrök az adott időszakban ugyanakkor tizennégy ittas, illetve három bódult állapotban a volán mögé ült sofőrt szűrtek ki a forgalomból, mielőtt még közúti közlekedési balesetet okozhattak volna.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya felhívja a figyelmet, hogy akik ittasan, vagy bódultan járművet vezetnek, azok elfogadhatatlan kockázatot vállalnak, és mások életét is veszélyeztetik.

Ez is érdekelhet

Virágnéző túrák a Bükkben és tavaszi kirándulási tippek
Borsod-Abaúj-ZemplénSzabadidőKörnyezet
A tavasz az egyik legalkalmasabb időszak a kirándulásra. Az évszak sajátosságából adódóan ilyenkor virágba borul a Bükk és többfelé szép, színes virágszőnyeget lehet látni.
jégeső Miskolc
Figyelem! Elsőfokú riasztást adtak ki Borsodban: Miskolc is érintett
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcBelföld
Borsod-Abaúj-Zemplénben is kiadták az elsőfokú riasztást: jégeső eshet, és károkat okozhat az erős szél is.
Mutatjuk, hol és mikor tudunk vért adni a jövő hét folyamán
Borsod-Abaúj-ZemplénEgészség
A vérellátás és véradás kiemelt jelentőséggel bír az év valamennyi időszakában.
Ők már biztosan fellépnek az idei Kerekdomb Fesztiválon Tállyán
Borsod-Abaúj-ZemplénKultúraSzabadidőBulvár
Szeptember 18. és 20. között rendezik meg az idei Kerekdomb Fesztivált a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Tállyán, ahol a szervezők minden művészeti ágból kínálnak programokat.