Ugrás a tartalomra

Halálos tűz Serényfalván

Létrehozva
Szerda reggel érkezett a jelzés a katasztrófavédelemhez, hogy a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Serényfalván kigyulladt egy családi ház melléképülete.
Kép
tűzoltó
Egy halálos áldozatot követelt a tűz. Fotó: Freestock (illusztráció)

Az Ady Endre úton lévő ötven négyzetméteres ingatlan tizenkét négyzetméteres nyári konyhája égett teljes terjedelmében. Az ott lakó, hatvanas éveiben járó nő életét már nem lehetett megmenteni.

A tűzoltók egy gázpalackot kivittek az épületből, megelőzve ezzel, hogy az felrobbanjon, majd eloltották a lángokat. A tűz keletkezési körülményeit tűzvizsgálat fogja feltárni.

Nyáron átlagosan naponta tizennégyszer riasztják égő lakóházhoz a tűzoltókat. A lakástüzek jellemzően elektromos okokra, főzésre, dohányzásra vagy kerti égetésre vezethetők vissza. A tragédiák megelőzésének legjobb módja, ha az otthonunkba füstérzékelőt telepítünk - figyelmeztet a Katasztrófavédelem.

Ez is érdekelhet

Fotó: FKI
Leszakadt villanyvezetékek és ágak: egy autót maga alá temetett egy fa Borsodban
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcHavaria
Huszonhatszor volt szükség pénteken Borsod-Abaúj-Zemplén megyében a hivatásos tűzoltókra.
kőrispusztító bogár
Baj van: Borsodban is felbukkant a veszélyes kőrispusztító bogár
Borsod-Abaúj-ZemplénBelföldGazdaságKörnyezet
Már nemcsak csapdában, hanem fertőzött fában is megtalálták a kőrisrontó karcsúdíszbogarat Borsod-Abaúj-Zemplénben.
véradás
Akár három ember életét is megmenthetjük véradással a jövő héten
Borsod-Abaúj-ZemplénEgészség
Miskolcon kívül Arnóton, Füzérkomlóson és Ináncson nyílik lehetőség véradásra augusztus 10. és 14. között.
Eltakarította a telefonokat, de elfogták a rendőrök
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
Egy alaposnak szánt nagytakarítás után nemcsak a por tűnt el az egyik kazincbarcikai hivatalból, hanem három értékes mobiltelefon is.