Ötödik alkalommal nyílik meg a Belügyminisztérium „Mindenki szívében van egy dallam!” zenei pályázata, aminek támogatásával hátrányos helyzetű fiataloknak nyújtanak a pályázó szervezetek lehetőséget arra, hogy közösségben zenélhessenek.
A benyújtott pályázatok támogatására rendelkezésre álló keretösszeg 2025-ben az előző évhez képest 90 millió forintról 200 millió forintra emelkedett.
A pályázók köre: civil szervezetek, települési önkormányzat, roma nemzetiségi önkormányzatok, nyilvántartásba vett egyházak, illetve ezen egyházakhoz tartozó belső egyházi jogi személyek – tudta meg stábunk a programot ismertető szerdai sajtótájékoztatón.
A miskolci eseményen az Észak-Magyarországi Társadalmi Esélyteremtési Igazgatóság igazgatója köszöntőjében elmondta: örömmel konstatálják, hogy a régiek között számos új szakember is érdeklődik a program iránt. – A zene minden gyermeknek jár, és különösen azoknak, akiknek kevesebb lehetőség jut az élet más területén – fogalmazott István Anita.
Majd a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért felelős helyettes államtitkára a részletek kapcsán hangsúlyozta: egyéni és csoportos zenetanulásra is nyílik lehetőség a program keretében, emellett önismereti és fejlesztő beszélgetéseket is folytatnak a pedagógusok és a programot megvalósító szociális munkások.
Kovács Edit hozzátette: azt tapasztalják, hogy a gyerekek nem feltétlenül nyílnak meg a szülői vagy az iskolai környezetben, ám a szeretetteljes közegben olyan problémáikat is orvosolni tudják, melyek nem feltétlenül a zenetanuláshoz kapcsolódnak.
A Hét Kútforrás Szociális Alapítvány elnöke a Miskolc Televíziónak elmondta: több tanodát is működtetnek hátrányos helyzetű gyermekek számára. Azt tapasztalják, hogy nagyon sokat segít a zenei fejlesztés a körükben. A matematikai és a zenei készségek összekapcsolódása is egyértelmű szerinte. Busák Erzsébet kiemelte: fontos, hogy a fiatalok a magyar és a roma kultúrát is megismerjék, erre pedig kiváló eszköz a zene.
Az eseményen bemutatott pályázatokról a továbbiakban ITT olvashatnak.