Ugrás a tartalomra

Szóvá tette a hangos zenét, árokba rugdosták

Létrehozva
Az Encsi Járási Ügyészség vádat emelt két férfi ellen súlyos testi sértés bűntette miatt, akik a hangos zenehallgatásuk miatt panaszkodó szomszéd férfit súlyos sérüléseket okozva bántalmazták.
Kép
Tettleg bántalmazták egymást a szomszédok a hangos zene miatt kialakult konfliktusban. Fotó: MTI

A vádirat szerint a vádlottak borsodi településen lévő családi házában 2025. április végén délutáni időpontban hangosan zenét hallgattak, amely zavarta a szomszédos ingatlanban lakó férfit, ezért átment hozzájuk. A sértett az ingatlan kapujában találkozott először a család részéről a nagyapával, illetve a két vádlott közül az unokával, akivel a hangos zene miatt szóváltásba került.

Az eseményt észlelve a házból kijött a fiú apja, a másik vádlott, és azonnal agresszívan beszélt a sértettel, felróva neki, hogy szólt a zene miatt, majd megkísérelte megrúgni, megütni is megpróbálta a férfit, aki folyamatosan hátrált, és védekezésképpen jobb arcfelén a vádlottat megütötte, amitől földre esett.

Az eseményekbe beavatkozott a másik vádlott, odament a sértetthez, ököllel megütötte, amitől a sértett került földre, ekkor már az apa is újból rátámadt a földön fekvő sértettre, több alkalommal megrúgta, amikor pedig a sértett felállt, ököllel a fején ütötte. A fiatalabbik vádlott végül a sértettet belökte egy vízelvezető árokba, ahol apjával együtt tovább ütlegelték és rugdosták.

A sértett a bántalmazások következtében súlyos, 8 napon túl gyógyuló sérülést, és 8 napon belüli gyógytartamú sérüléseket szenvedett el.

Az ügyészség a büntetlen előéletű fiatalabb és a büntetett előéletű idősebb vádlottal szemben felfüggesztett börtönbüntetést indítványozott - tette közzé a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség.

Ez is érdekelhet

bombariadó miskolc gárdonyi választás 2026 Fotó: Mocsári László
Bombariadó, matrica, áramszünet - rendkívüli események Borsod-Abaúj-Zemplénben a választás alatt
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcBelföld
Reggel hat óra óta lehet szavazni. Borsod-Abaúj-Zemplénben több rendkívüli esemény is történt.
Tornakápolna
Választás 2026: A borsodi településen kora délutánra mindenki leadta szavazatát
Borsod-Abaúj-ZemplénBelföld
A Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Tornakápolnán délután 13 órára minden választópolgár leadta szavazatát - derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Képgaléria
Új logisztikai központ erősíti Szikszó gazdaságát
Borsod-Abaúj-Zemplén
Jelentős fejlesztéssel bővült Szikszó: a BHS Trans Kft. mintegy 14 milliárd forintos beruházással hozott létre új logisztikai központot, amely a Hell Energy kiszolgálását segíti. A projekt egyik legfontosabb eredménye, hogy a térségben nagyjából ezer munkahely válhat hosszú távon is stabillá.
Új beruházást adott át az Ongropack Szirmabesenyőn
Borsod-Abaúj-ZemplénGazdaság
Ünnepélyes keretek között adták át az Ongropack Kft. új beruházását péntek kora délután Szirmabesenyőn. A fejlesztés a vállalat Miskolci utca 19. szám alatti telephelyén valósult meg.