Ugrás a tartalomra

Se crack, se stex és már verda sincs

Létrehozva
Az encsi rendőrök őrizetbe vettek egy kábítószer-kereskedőt, és tiltott szert, pénzt, illetve egy autót is lefoglaltak tőle.
Kép
drog Fotó: police.hu
Többek között ilyen tiltott anyag volt az elfogott dílernél. Fotó: police.hu

A 24 éves abaújszántói férfi januártól kezdődően cracket, bódító hatású szert értékesített akár fiatalkorúaknak is a kapitányság illetékességi területén. Az Encsi Rendőrkapitányság egyenruhásai a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság Közterületi Támogató Alosztály kommandósaival és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bevetési Igazgatóság munkatársával, illetve kábítószer-kereső kutyájával fogtak el egy dílert - juttatta el szerkesztőségünknek közleményben Varga Rudolf, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense. 

A rajtaütés során a rendőrök több mint 6 gramm drogot, közel 600 ezer forintnyi, kis címletű pénzt és egy személygépkocsit is lefoglaltak. Kábítószer-kereskedelem bűntett miatt gyanúsítottként hallgatták ki a férfit, őrizetbe vették és kezdeményezték letartóztatását - számoltak be. 

A rendőrség felhívja a figyelmet, hogy a kábítószerek élettani hatása kiszámíthatatlan, használatuk tragikus kimenetelű is lehet! Új pszichoaktív anyag fogyasztása esetén szédülés, felgyorsult pulzus, légszomj, hangulatingadozás, szorongás, pánikroham, zavartság, illetve remegés is jelentkezhet. Az arra hajlamos személyeknél a pszichés függőség erőssé, szinte már elviselhetetlenné válhat! Kábítószerek, például kristály fogyasztása hamar erős pszichikai függőséget vált ki a használójából, hosszú távon pedig maradandó egészségkárosodást okoz.

Kérjük, akinek kábítószerekkel kapcsolatos bűncselekményekről információja van, tegyen bejelentést a nap 24 órájában elérhető Telefontanú 06-80-555-111-es zöldszámán, illetve a 112-es segélyhívón - hangsúlyozzák. 

Címkék

Ez is érdekelhet

Éhségsztrájk a sajóbábonyi üzemben – hónapok óta nem kaptak fizetést a dolgozók
Borsod-Abaúj-ZemplénGazdaság
A munkavállalók addig nem hagyják el az üzem területét, amíg ügyük nem rendeződik.
Kigyulladt egy családi ház Ózdon
Borsod-Abaúj-ZemplénHavaria
A Center útra riasztották a tűzoltókat.
Fokozott sebességellenőrzések kezdődtek országszerte
Borsod-Abaúj-Zemplén
Április 19-ig bárhol számíthatnak sebességmérésre az autósok, motorosok.
Hármas karambol a 26-os főúton
Borsod-Abaúj-ZemplénBaleset
Összeütközött három személyautó Kazincbarcika határában.