Ugrás a tartalomra

Százezreket bukott a bükkábrányi férfi, akit egy álbankár csapott be

Létrehozva
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság folytatja a küzdelmet az online csalók ellen a Mátrix Projekt keretében.

Egyelőre ismeretlen tettessel szemben, csalás bűntett elkövetése miatt nyomoz a Mezőkövesdi Rendőrkapitányság. December 17-én valaki banki ügyintézőként telefonon keresett meg egy bükkábrányi férfit. A hívás során a csaló megtévesztéssel elkérte a jóhiszemű férfi bankkártyaadatait, amelyeket ő meg is adott. A sértett másnap vette észre, hogy három jogosulatlan tranzakcióval összesen 300 ezer forintot utaltak át az övéről egy ismeretlen számlára. A nyomozás jelenleg is tart – írja a police.hu.

A rendőrségi tapasztalatok azt mutatják, hogy a bűnözők tárháza kifogyhatatlan, de a cél ugyanaz: megtudni az áldozatok banki adatait, hozzáférni a számlájukhoz, csalárd módon megszerezni a pénzüket

– figyelmeztet a rendőrség.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság ajánlásai segíthetnek a kockázatok kiszűrésében, hogy biztonságban legyünk a világhálón is:

  • Soha ne adja ki ismeretleneknek, főként ne telefonon, interneten a bankkártyája és a netbankja belépési adatait! Ezeket az információkat soha nem kérik telefonon a rendőrség, illetve egy bank alkalmazottjai!
  • Soha ne telepítsen vagy töltsön le számítógépére, illetve a telefonjára ismeretlen eredetű programot, bárki is javasolja azt!
  • Legyen gyanús, ha a telefonáló tört magyarsággal beszél, vagy magyartalan, helyesírási hibákat tartalmazó e-mailben ajánl kedvező üzleti lehetőséget!
  • Ne bízzon ismeretlenek üzleti vagy befektetési ajánlataiban, legyen gyanakvó, főleg, ha kiemelten nagy hozammal kecsegtetik!
  • Ha bajba került, azonnal értesítse a pénzintézetet, és tegyen feljelentést a rendőrségen!

Az online csalásokról további hasznos tanácsokat IDE kattintva olvashat.

(A borítókép illusztráció, forrás: Pixabay)

Ez is érdekelhet

Fotó: FKI
Leszakadt villanyvezetékek és ágak: egy autót maga alá temetett egy fa Borsodban
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcHavaria
Huszonhatszor volt szükség pénteken Borsod-Abaúj-Zemplén megyében a hivatásos tűzoltókra.
kőrispusztító bogár
Baj van: Borsodban is felbukkant a veszélyes kőrispusztító bogár
Borsod-Abaúj-ZemplénBelföldGazdaságKörnyezet
Már nemcsak csapdában, hanem fertőzött fában is megtalálták a kőrisrontó karcsúdíszbogarat Borsod-Abaúj-Zemplénben.
véradás
Akár három ember életét is megmenthetjük véradással a jövő héten
Borsod-Abaúj-ZemplénEgészség
Miskolcon kívül Arnóton, Füzérkomlóson és Ináncson nyílik lehetőség véradásra augusztus 10. és 14. között.
Eltakarította a telefonokat, de elfogták a rendőrök
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
Egy alaposnak szánt nagytakarítás után nemcsak a por tűnt el az egyik kazincbarcikai hivatalból, hanem három értékes mobiltelefon is.