Ugrás a tartalomra

Állatkínzás Sajóládon

Létrehozva
A Felsőzsolcai Rendőrőrs nyomozói gyanúsítottként hallgatták ki azt a férfit, aki saját kutyáját méltatlan körülmények között tartotta és bántalmazta.
Kép

A Miskolci Rendőrkapitányság állatkínzás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást egy 25 éves sajóládi férfival szemben. A járőrök december 16-án délelőtt Sajóládon, a Móra Ferenc utcában egy bántalmazott és láthatóan méltatlan körülmények között tartott kiskutyát találtak. Az eb nyakában egy másfél méter hosszúságú lánc lógott, ami már benőtt a nyakába. A rendőrök egy miskolci állatsegítő alapítvány munkatársainak adták át a kistestű állatot, akik gondoskodtak az egészségügyi ellátásáról és további elhelyezéséről. A rendőrök azonosították a kutya tulajdonosát és gyanúsítottként hallgatták ki.

Kép

A nyomozás vizsgálati szakaszában a Miskolci Rendőrkapitányság a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és az iratokat átadta az ügyészségnek.

Ez is érdekelhet

Szóváltást követően mellkason szúrta a sértettet
Bűnügy
A Miskolci Járásbíróság elrendelte annak a gyanúsítottnak a letartóztatását, aki a megalapozott gyanú szerint egy szóváltást követően mellkason szúrta a sértettet.
Idős, beteg férfit raboltak ki
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
A Miskolci Törvényszék másodfokú tanácsa enyhítette azoknak a vádlottaknak a büntetését, akik idős, beteg férfit raboltak ki.
Elpusztultak az anyakutya kicsinyei - a borsodi férfi kegyetlenkedésére vezetik vissza a hatóságok
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
A Kazincbarcikai Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen állatkínzás bűntette miatt, aki olyan mostoha körülmények között tartotta kutyáját, hogy az alultáplált anya eb kiskutyái elpusztultak.
Emberölés bűntettének kísérlete miatt 10 évet kapott
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
Ítéletet hozott a Miskolci Törvényszék annak a vádlottnak az ügyében, aki Felsőnyárádon egy idős nőt megszúrt.