Ugrás a tartalomra

Vádat emeltek az amatőr régésszel szemben

Létrehozva
Vádat emeltek egy férfival szemben, aki csaknem ötszáz, Szeged környékén éveken át végzett illegális fémdetektoros kutatásai során talált régészeti tárgyat tartott meg – tájékoztatott a Csongrád-Csanád Megyei Főügyészség helyettes sajtószóvivője pénteken.
Kép
Forrás: manchestereveningnews.co.uk

Saághy Flóra közölte, a férfit nagyobb értékre, régészeti leletre elkövetett lopás bűntettével vádolják.

A vádirat szerint 2013 és 2017 között a megyeszékhelyet környező szántóföldeken végzett kutatásai során rendszeresen talált – egészen az őskortól kezdve különböző történelmi korszakokból származó – régészeti leleteket, melyek között kerámiatöredékek, illetve fém használati tárgyak, ékszerek, pénzérmék és fegyverdarabok is voltak.

A kétmillió forint értékű leleteket – melyek megtalálásuk esetén a jogszabály szerint az államot illetik – a férfi engedély nélkül végzett régészeti tevékenység során szerezte meg – tudatta az ügyész.

Ez is érdekelhet

Hússal a kabátjában próbált meglépni a miskolci áruházból, lekapcsolták
BűnügyMiskolc
Rablás miatt vádat emelt a Miskolci Járási Ügyészség egy férfi ellen.
Lövöldöztek egy grazi iskolánál, legalább tízen meghaltak
BűnügyVilág
Sajtóhírek szerint az intézmény egyik diákja kezdett lövöldözni, iskolai zaklatás állhat a tragédia hátterében.
Letartóztattak egy borsodi nőt, aki alig 10 éves unokáját molesztálta
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
A Miskolci Járásbíróság elrendelte annak a nőnek a letartóztatását, aki fiú unokáját molesztálta.
Ácskalapáccsal és boxerrel bántalmazott
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
Ítéletet hozott a Miskolci Törvényszék annak a férfinek az ügyében, aki közös italozás után ácskalapáccsal és boxerrel olyan súlyosan bántalmazta a sértettet, hogy eszméletlen állapotba került, ezután mobiltelefonját is elvette.