Ugrás a tartalomra

Hároméves gyermeket vitt magával a kóros elmeállapotú nő

Létrehozva
Vádat emelt egy 44 éves nő ellen a Miskolci Járási Ügyészség, mert tavaly, egy májusi estén Miskolcon, egy lakóház udvarán szülői felügyelet nélkül játszó hároméves gyermeket a kerítésen átemelve kivette, majd lakására vitte.

A vádirat szerint a vádlott kóros elmeállapotú, kórházi elbocsátását követően pszichiátriai jellegű gyógyszereit nem szedte. Így sétált a nő azon az estén a családiházas övezetben, amikor észrevette az egyik ház udvarán szülői felügyelet nélkül játszó hároméves fiúgyermeket.

Tévesen azt feltételezte, hogy ez a gyermek azonos a tőle korábban a gyámhatóság által elvett fiúgyermekével, ezért elhatározta, hogy magával viszi, és együtt fognak élni. Megszólította a kisfiút, hogy szeretne-e vele elmenni, mire az a kérdésre igennel felelt. Ekkor a vádlott a kerítésen átemelte, elment vele egy közeli buszmegállóba, ahonnan a menetrendszerű járattal miskolci lakására vitte, otthonában a gyermeket megetette és megfürdette.

A gyermek édesanyja fia eltűnéséről értesítette a rendőrséget. A rendőrök intézkedésük során az éjszakai órákban a gyermek édesanyjával együtt megjelentek a vádlott lakásánál, csengetésükre a vádlott ajtót nyitott, de mivel észlelte, hogy rendőrök állnak ott, azonnal becsapta és kulcsra zárta az ajtót, viszont többszöri, nyomatékos felszólításra beengedte a rendőröket, illetőleg a gyermeket átadta az édesanyjának.

Az ügyészség a büntetlen előéletű vádlott vonatkozásában a fennálló büntethetőséget kizáró okra tekintettel felmentésére tett indítványt, azonban a bűnismétlés lehetősége miatt kényszergyógykezelésének elrendelését kezdeményezte - olvasható a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség hétfőn kiadott közleményében.

(A külső kép illusztráció)

Ez is érdekelhet

Lövöldöztek egy grazi iskolánál, legalább tízen meghaltak
BűnügyVilág
Sajtóhírek szerint az intézmény egyik diákja kezdett lövöldözni, iskolai zaklatás állhat a tragédia hátterében.
Letartóztattak egy borsodi nőt, aki alig 10 éves unokáját molesztálta
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
A Miskolci Járásbíróság elrendelte annak a nőnek a letartóztatását, aki fiú unokáját molesztálta.
Ácskalapáccsal és boxerrel bántalmazott
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
Ítéletet hozott a Miskolci Törvényszék annak a férfinek az ügyében, aki közös italozás után ácskalapáccsal és boxerrel olyan súlyosan bántalmazta a sértettet, hogy eszméletlen állapotba került, ezután mobiltelefonját is elvette.
Bántalmazta, majd fenyegette gyermeke anyját
BűnügyMiskolc
A Miskolci Törvényszék másodfokú tanácsa ítéletet hozott annak a férfinak az ügyében, aki bántalmazta gyermeke anyját, majd megfenyegette, hogy ne szóljon a rendőrségnek.