Ugrás a tartalomra

Cél a balesetek megelőzése

Létrehozva
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Baleset-megelőzési Bizottság, a vármegye közlekedésbiztonságát értékelte.
Kép
Fotók: police.hu

Az évértékelőt, 2024. október 30-án a Bükkábrányi Bányász Emlékházban tartották, melyen a közlekedési szakemberek áttekintették és értékelték a megye közlekedésbiztonsági helyzetét. Szó esett az elmúlt időszak főbb baleseti mutatóiról, illetve a balesetek megelőzése érdekében kifejtett tevékenységekről.

Az eseményen, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti munkatársain túl megjelentek a közúti közlekedés biztonságáért felelős, illetve abban érintett további szervek és szakemberek is.

Az értekezlet Varga János r. alezredes, vármegyei közlekedésrendészeti osztályvezető, a bizottság ügyvezető elnökének köszöntőjével vette kezdetét. Az elnök megosztotta gondolatait a jelenlévőkkel a 2024. évben bekövetkezett személyi sérüléssel járó baleseti helyzetről, illetve számos kezdeményezést ismertetett, amelyeket a jövőben a biztonságos közlekedés érdekében valósítanak meg az utakon.

Kép

A későbbiekben Baffyné Kormos Krisztina r. alezredes a bizottság titkára adott tájékoztatást az elmúlt időszakban kifejtett baleset-megelőzési tevékenységükről, illetve a vármegyékben megrendezett országos és vármegyei közlekedési témájú versenyekről.

A következő előadó Varga Zoltán r. őrnagy a Mezőkövesdi Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti osztályvezetője a lokális baleset-megelőzési feladatokat fejtette ki, majd Nádházi Brigitta r. alezredes az ORFK Közlekedésrendészeti Főosztály Balesetmegelőzési Osztály kiemelt fő referense  méltatta a vármegye megelőzési munkáját, és eredményeit.

Az ülésen Taksás József, az Automotive Bt. tulajdonosa, és Váradi Ádám r. főtörzsőrmester a Szerencsi Rendőrkapitányság munkatársa a közlekedésbiztonság javítása érdekében végzett kiemelkedő munkájuk, valamint az ORFK-OBB baleset-megelőzési tevékenységük támogatása miatt elismerésben részesültek.

(police.hu)

Ez is érdekelhet

Elkábította és kirabolta a társkeresőn megismert sértettet
BűnügyBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Elrendelték a férfi letartóztatását.
börtöncella
Bántalmazták, kihasználták, megalázták cellatársukat
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
Ítéletet hozott a Sátoraljaújhelyi Járásbíróság annak a két vádlottnak az ügyében, akik agresszívan és aljas módon vegzálták cellatársukat.
tűz miskolc lakás tűzoltó
Bosszúból felgyújtotta albérletét a miskolci férfi
BűnügyMiskolc
Vádat emelt a Miskolci Járási Ügyészség közveszélyokozás bűntette miatt az ellen a férfi ellen, aki haragjában felgyújtotta a Miskolcon bérelt lakását, ezzel a társasház lakóinak életét és testi épségét is veszélybe sodorta.