Ugrás a tartalomra

Betondarabbal dobta meg a mentőautót

Létrehozva
Ítéletet hozott a Miskolci Járásbíróság annak a férfinak az ügyében, aki kővel dobott meg egy mentőautót Körömben.
Kép
Képünk illusztráció. Fotó: Juhász Ákos

A férfi 2022. júliusában követte el végzetes tették. Kiabálva szaladt a mentőautó gépjárművezetője irányába, mert tudta, hogy a társát be akarják vinni a kórházba. A vádlott körülbelül egy-két méterre lehetett a sofőrtől, amikor fenyegetések közben puszta kézzel többször ráütött a mentőautóra - olvasható a Miskolci Törvényszék közleményében, amelyet Homa-Hajdu Eszter sajtószóvivő juttatott el portálunknak. 

A közfeladatot ellátó személy megpróbált beszállni a mentőautóba, de ekkor a vádlott bevágta előtte a gépkocsi ajtaját. Majd, amikor az ott tartózkodó személyek elhúzták onnan a dühöngő férfit, felvett a földről egy nagy betondarabot és abba az irányba dobta, ahol az időközben a vezetőfülkében helyet foglaló mentős ült. A vádlott cselekménye következtében megrongálódott a mentőautó szélvédője, belső tükre, a jobb első autóüveg, valamint az esőérzékelő, melyeket cserélni kellett - számoltak be. 

A bíróság a vádlottat a közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és rongálás bűntette miatt 1 év letöltendő börtönbüntetésre ítélte és 2 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától - tudatták. 

Az ítélet nem jogerős, a vádlott és védője fellebbezést jelentett be. Az ügyész pedig három munkanapot fenntartott a jogorvoslat benyújtására - közölték. 

 

Ez is érdekelhet

börtöncella
Bántalmazták, kihasználták, megalázták cellatársukat
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
Ítéletet hozott a Sátoraljaújhelyi Járásbíróság annak a két vádlottnak az ügyében, akik agresszívan és aljas módon vegzálták cellatársukat.
tűz miskolc lakás tűzoltó
Bosszúból felgyújtotta albérletét a miskolci férfi
BűnügyMiskolc
Vádat emelt a Miskolci Járási Ügyészség közveszélyokozás bűntette miatt az ellen a férfi ellen, aki haragjában felgyújtotta a Miskolcon bérelt lakását, ezzel a társasház lakóinak életét és testi épségét is veszélybe sodorta.
Letartóztatásban a borsodi késelés gyanúsítottja
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
A Miskolci Járásbíróság egy hónapra elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, akit a múlt hétvégén történt prügyi késelés miatt emberölés kísérletével gyanúsítanak.