A Miskolci Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés vétsége miatt, akinek a tulajdonát képező kutya a drótháló kerítés alatt kitörve rátámadt az utcán kutyát sétáltató nőre és kutyájára.
A vádirat szerint 2025. március közepén, a délutáni órákban, a borsodi településen lakó nő a vádlott háza előtti útszakaszon, pórázon vezetve sétáltatta kistestű kutyáját. A kerítésen belül a vádlott által tartott németjuhász fajtájú kutya követte őket és mivel a vádlott nem megfelelően gondoskodott arról, hogy a kutyája az udvarról ne tudjon kiszökni, a drótháló alatti résen átbújva a németjuhász kutya kitört, rátámadt a sértettre és kutyájára.
Támadásba lendült a kiszabadult kutya
A nő, hogy védje a kutyáját, ölbe vette. A támadó kutya azonban ráugrott, ellökte, amitől a sértett beesett az utcán lévő betongát folyón felüli oldalára. A hátán, a földön fekvő sértett továbbra is ölében tartotta a saját kutyáját, míg a németjuhász a mellkasára állva tovább támadta, kezét és lábát többször megharapta.
A támadásnak az vetett véget, hogy az utcában lakó egyik férfi, valamint a németjuhász gazdája a vádlott közbeléptek.
A sértett a kutyatámadás következtében 8 napon túli gyógytartamú sérüléseket szenvedett el.
Az ügyészség a büntetlen előéletű vádlottal szemben tárgyalás mellőzésével büntetővégzésben pénzbüntetést indítványozott - közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség.