Ugrás a tartalomra

Akkor és most...: az egykori hejőcsabai gyógyszertár

Létrehozva
Régi és új felvételünkön a hajdani hejőcsabai gyógyszertár látható.
Kép
Forrás: Fortepan/Magyar Földrajzi Múzeum, Erdélyi Mór cége

Történeti források szerint a Csabavezér u. 58. alatti, eredetileg földszintes ingatlant az egykor önálló Hejőcsaba község gazdag földbirtokosai, a Bárczayak építtették a XVIII. század végén. A XIX. század közepén romantizáló stílusban átalakították, s ekkor lett egyemeletes, kontyolt tetejű. A hejőcsabai gyógyszertár egykor a település, később a városrész ékének számított, ennek köszönhető az is, hogy a hármas főút négysávosításakor sem bontották le, inkább az addig nyílegyenes út kerülte el az épületet egy nagyobb kanyarral. A műemlékben hosszú évtizedekig gyógyszertár üzemelt (sőt, a kilencvenes évek végén annak egy részében működött a Hejőcsabai Rendőrőrs is).

Kép
Fotó: Juhász Ákos

Az 1995-ös patikaprivatizáció után a létesítmény üzemeltetése gazdaságtalanná várt a konkurens gyógyszertárak miatt, végül 2009-ben bezárt. A 2019-es önkormányzati választások után felállt városvezetés a következő év tavaszán kezdeményezett (jelenleg is tartó) tárgyalásokat a mostani tulajdonossal az épület és környezetének hasznosításáról.

Címkék

Ez is érdekelhet

Milliárdos kormányzati támogatás Miskolcnak
MiskolcBelföldGazdaság
A város polgármestere közösségi oldalán jelentette be csütörtökön: több milliárd forint érkezik Miskolcra.
A kánikulával küzd az MVK is
Miskolc
A hőség miatt több intézkedést is bevezetett a közlekedési vállalat.
Változik a 30-as és a 31-es autóbuszok közlekedése
Miskolc
Péntektől módosul a 30-as és a 31-es autóbuszok menetrendje: az utasok kérésére több járat közlekedik az Avas kilátó végállomástól a Szondi György végállomásig, előzetes igénybejelentés nélkül.
Újraindul a körzeti seriffrendszer Miskolcon
MiskolcÉletmódBűnügy
Visszaállítják Miskolcon a 2015 és 2019 között működő körzeti seriffrendszert. A közterület-felügyelők képzése már tart.