Ugrás a tartalomra

Akkor és most…: A néhai Roráriusz

Létrehozva
A régi képeslapon a Széchenyi utca 3–5–7–9. alatti épületek láthatóak, ezekben, egészen pontosan a 3-5. szám alatt működött a Roráriusz cukrászda.
Kép
dr. Sáfrány Gy. József képeslapja

A kultikus és már nem üzemelő vendéglátóhely nemrégen szerepelt rovatunkban, a mostani fotón azonban sokkal jobban látszik az épületegyüttes, melyben 1828-ban megnyitották Miskolc első cukrászdáját. Svájci cukrászok sora működtette, majd 1895-ben a Lőcséről származó Rábel Alberté lett a cukrászda, amit akkor ő rendezett be a később is megmaradt biedermeier bútorokkal. A cukrászdát 1938 novemberében vette át Roráriusz Gyula.

Kép
Osztie Tibor fotója

A Roráriusz cukrászdát 1951–1952-ben 42. számú egység néven államosították, később Béke cukrászda lett, ám a miskolciak mindig Roráriusznak vagy Rorinak hívták. A műemlék épületet 1954–1955-ben felújították, és hozzácsatolták a mellette lévő (Széchenyi u. 3.) ház szomszédos részét is. Végül a cukrászdát és a szomszédos épületeket 1971. november 25-én felrobbantották, helyén a máig tájidegen Pátria-tömb áll ma, benne élelmiszerbolttal, bankkal, kisebb üzletekkel és lakásokkal.

Címkék

Ez is érdekelhet

25 órás táncmaraton
Huszonöt év, huszonöt óra, végtelen ritmus
MiskolcKultúraSzabadidő
Negyed évszázados lett a Limited Dance Academy, és nem is akárhogyan ünneplik meg ezt az évfordulót. 25 órán át táncolnak megállás nélkül a diákok.
Elhagyott épület lángolt a belvárosban
MiskolcHavaria
A romos épület oltását már megkezdték a tűzoltók.
Csemege lesz a szomszédvárak csatája
MiskolcSport
A négy napos ünnep sorsolása úgy hozta, hogy október 24-én Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei rangadót játszanak a férfi kosárlabda NB I/B-ben.
Csúszós az út a Győri kapuban, ketten koccantak
MiskolcBaleset
Szokatlan még az őszi idő a sofőröknek, van akit meglep a vizes, avartól csúszós úttest.