Ugrás a tartalomra

Akkor és most: a Zöld-fa vendégfogadó

Létrehozva
A régi képeslapon látható épületben működött Miskolc legősibb vendégfogadója a Zöld-fa (később Zöld-ág).
Kép
Akkor... (Sáfrány Gy. József képeslapja)

Az épület valaha a Csabai kapuban a Mindszenti templommal nagyjából szemben, a róla elnevezett, Zöldfa utcában állt. A fogadó már a 18. században is állt, először 1710-ből áll róla írásos adat. Az eredeti épület leégett, a helyén azonban újabb, ezúttal már emeletes épületet húztak fel, melyben tovább folytatta pályafutását a Zöld-fa, amelyről az első részletes összeírásban, 1745-ben már beszámoltak. 

Kép
... és most. (Fotó: Mocsári László)

A források szerint fénykorát a 19. század első felében élte, 1858 és 1870 között azonban megszűnt a vendéglátó funkció és a század végén már az úgynevezett lóavató bizottság bérli az épületet. Az első világháború után a rendőrségé lett, majd a katonaság bérelte. több forrás is megemlíti, hogy amikor rendőrségi laktanya lett, itt vallatta egy Szím Lőrinc nevű nyomozó a politikai foglyokat, ezért is nevezték „Szim.szanatóriumnak”. Az 1950-es évekre leromlott az állapota, 1959-ben, a Szakszervezetek Borsod Megyei Tanácsának néhai székháza építésekor bontották el.

 

 

 

Címkék

Ez is érdekelhet

Szennyeződés Szinván
Szinva-elszíneződés – nem engedik el az ügyet, újabb lépés a polgármestertől
MiskolcEgészségSzabadidőKörnyezetHavaria
Ha bárkit felelősség terhel, annak következménye kell, hogy legyen – fogalmazott Tóth-Szántai József csütörtökön.
Párakapuk és vízosztás – segítség a hőségben
Miskolc
Párakapukat állítottak fel és több helyen osztanak vizet Miskolcon.
Érthetetlen okokból kerítésbe rohant a kombijával a Szentpéteri kapuban
MiskolcBaleset
Valamit nagyon elnézett a sofőr, vagy a hőség az oka?
A rendkívüli hőség miatt korábban indulnak a hulladékgyűjtő járatok
MiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Már reggel 5 órakor megkezdik a munkát.