Ugrás a tartalomra

Akkor és most: a Zöld-fa vendégfogadó

Létrehozva
A régi képeslapon látható épületben működött Miskolc legősibb vendégfogadója a Zöld-fa (később Zöld-ág).
Kép
Akkor... (Sáfrány Gy. József képeslapja)

Az épület valaha a Csabai kapuban a Mindszenti templommal nagyjából szemben, a róla elnevezett, Zöldfa utcában állt. A fogadó már a 18. században is állt, először 1710-ből áll róla írásos adat. Az eredeti épület leégett, a helyén azonban újabb, ezúttal már emeletes épületet húztak fel, melyben tovább folytatta pályafutását a Zöld-fa, amelyről az első részletes összeírásban, 1745-ben már beszámoltak. 

Kép
... és most. (Fotó: Mocsári László)

A források szerint fénykorát a 19. század első felében élte, 1858 és 1870 között azonban megszűnt a vendéglátó funkció és a század végén már az úgynevezett lóavató bizottság bérli az épületet. Az első világháború után a rendőrségé lett, majd a katonaság bérelte. több forrás is megemlíti, hogy amikor rendőrségi laktanya lett, itt vallatta egy Szím Lőrinc nevű nyomozó a politikai foglyokat, ezért is nevezték „Szim.szanatóriumnak”. Az 1950-es évekre leromlott az állapota, 1959-ben, a Szakszervezetek Borsod Megyei Tanácsának néhai székháza építésekor bontották el.

 

 

 

Címkék

Ez is érdekelhet

Álmaik szerepéért énekeltek a gyerekek a miskolci színház színpadán
MiskolcKultúra
A Miskolci Nemzeti Színház meghallgatást hirdetett a Valahol Európában című musical gyerekszerepeire. Majd' száz gyermek érkezett a színházba szerdán. Belestünk a kulisszák mögé.
Századik születésnapján köszöntötték László Sándorné Stubnér Ilonát
Miskolc
Századik születésnapja alkalmából köszöntötte László Sándorné Stubnér Ilonát Tóth-Szántai József polgármester és Hollósy András alpolgármester szerdán. A város vezetői virággal, bonbonnal és jókívánságokkal érkeztek az ünnepelthez, aki április 23-án töltötte be 100. életévét.
Képgaléria
Mozdulj a drog ellen
Sport és közösség a drogok helyett
MiskolcSportOktatás
Sportbemutatókkal, közös mozgással és prevenciós programokkal várták a fiatalokat a „Mozdulj a drog ellen!” című rendezvényen szerdán Miskolcon. A program célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a kábítószerfogyasztás veszélyeire, valamint az egészséges életmód és a közösségi programok szerepére a megelőzésben.
Erőszakosan próbált pénzt szerezni a Centrumnál, a rendészek fogták el a támadó asszonyt
MiskolcBűnügy
Azonnali rendészeti beavatkozásra volt szükség Miskolc belvárosában, miután egy agresszív kéregető fizikailag is rátámadt két járókelőre.