Ugrás a tartalomra

Az oktatásért gyalogolnak Miskolctól Budapestig

Létrehozva
Nem tétlenkednek a pedagógusok, újév első napjaiban, még a téli szünet alatt igyekeznek magukra vonni a közvélemény figyelmét. Január 2-án, hétfő reggel fél 8-kor a Miskolci Herman Ottó Gimnáziumtól elindult a hatnapos „Tudásmenet az oktatásért!” című esemény.
Kép
Fotók: Pavel Bogolepov/Népszava

Folytatódnak a tiltakozások az oktatásban. Ezúttal egy Tudásmenetre keresztelt akcióval rukkoltak ki a szervezők, a több napos eseményt a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), a Tanítanék Mozgalom és a noÁr Mozgalom hirdette meg az év végén.

- Az akció célja, hogy hat nap alatt, szombatra a résztvevők a Miskolci Herman Ottó Gimnáziumból a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumig gyalogoljanak el - tudtuk meg Pilz Olivértől, a miskolci gimnázium tanárától.

Kép

Az indulásnál mások mellett jelen volt a Pedagógusok Szakszervezetének több vezetője, Totyik Tamás és Gosztonyi Gábor, a Tanítanék Mozgalomtól részéről Pilz Olivér. Elmondása szerint legalább ötvenen lehettek, molinójukon a „holnap ki fog tanítani?” kérdést lehetett olvasni.

Miskolcról Harsány felé vették az irányt, az össztáv körülbelül 180 kilométer, a menethez csatlakozók mindennap körülbelül 30 kilométert fognak gyalogolni. A tudásmenet lényege, hogy a szervezők az eseménnyel felhívják a figyelmet az oktatás tarthatatlan állapotára. Az esemény Facebook-oldalán azt írják, hogy délutánonként beszélgetéseket, fórumokat fognak szervezni. A menetbe bárhol be lehet csatlakozni rövidebb távokra is. A közös gyaloglás mindennap reggel 7:30-kor indul az adott városból.

- Finoman szólva sincs rend a magyar közoktatásban, sőt mondhatjuk, hogy válságos a helyzet. De ezt nem szabad leegyszerűsíteni egy bérkövetelésre, hiszen egyebek mellett a gyerekek túlterheltsége, a korszerűtlen tananyag szintén problémát jelent - húzta alá Pilz Olivér, hozzátéve: szeretnék, hogy a közvélemény továbbra is figyelemmel kísérje a tanárok ügyének alakulását.

"Minél többen vannak mögöttünk, annál valószínűbb, hogy sikert, változást tudunk elérni" - emelte ki.

A menet kezdő és végpontja nem véletlen: a Miskolci Herman Ottó Gimnázium a vidéki tiltakozások egyik leghangosabb intézményének számít, a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium pedig az első iskola volt, ahonnan kirúgtak tanárokat még szeptember végén.

A tanárok, diákok, szülők régóta azért tiltakoznak, mert a kormány nem veszi figyelembe a kilenc pontos követelésüket.

Ez is érdekelhet

A karnagy a zenekar élén – ilyen tervekkel folytatná a Miskolci Egyetem rektora
OktatásMiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénBelföldVilágOktatás
A Miskolci Egyetem szenátusa, majd a fenntartó alapítvány kuratóriuma is egyhangú döntéssel Horváth Zitát, az intézmény jelenlegi rektorát javasolta a következő ötéves ciklus vezetőjének.
Az intézmény és a fenntartó is támogatja – Horváth Zitát jelölik a rektori posztra
OktatásMiskolcBelföld
Az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriuma múlt pénteken megtartott ülésén egyhangúlag Horváth Zitát, az egyetem jelenlegi rektorát javasolja az intézmény következő vezetőjének.
Kreatív tanórán vettek részt.
Kreatív tanórán vettek részt a Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola diákjai
OktatásMiskolcBelföld
Az „Ahol Te vagy a szín” címmel összeállított programban több mint kétszáz gyermekhez jutott el a kreatív tanulás öröme.
Komoly elismerésben részesült a Szemere testnevelő tanára
OktatásMiskolc
Soós Istvánné több évtizedes kimagasló munkájáért a napokban „Diáksportért” országos díjat vehetett át Budapesten.