Ugrás a tartalomra

Érettségi közben rúgtak ki egy történelemtanárt Balatonalmádiban

Létrehozva
A diákok sorfalat álltak neki, és a pedagógus tiltakozások dalát énekelték.

Balatonalmádiban azonnali hatállyal kirúgtak egy fiatal történelemtanárt, akinek most érettségizik az osztálya – ad hírt a 444. A pedagógus a hivatalos indoklás szerint azért kellett elbocsátani, mert szakmai minősítése 2 százalékkal elmaradt a központilag előírt szinttől. Az oldal úgy tudja, hogy a szakmai elkötelezettséget értékelő szempontra kapott rendkívül alacsony pontszámot. A tanár a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) tagja, aktív szervezője volt a helyi tanártiltakozásoknak is.

A gimnázium diákjai és a tantestület tagjai a tanártiltakozások indulóját, a „Mi vagyunk a Grund”-ot énekelve, nevét skandálva álltak sorfalat neki, amikor kiderült, hogy távoznia kell az iskolából.

Ez is érdekelhet

Szabadtéri kikapcsolódásra alkalmas napos idő várható szombaton
BelföldKörnyezet
A napsütés mellett gomolyfelhők és szél fordulhat elő, de zápor, zivatar nem valószínű. A legmagasabb nappali középhőmérséklet 30 Celsius fok lehet.
Átrium webkamera hűvös esős július
Didergés július közepén? Mutatjuk, mikor tér vissza a kánikula
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A hét hátralevő részében átmenetileg, majd a hétfői hidegfront után már tartósabban melegszik a levegő.
Budapest, 2026. július 23. Magyar Péter miniszterelnök a Miniszterelnökségen tartott kormányszóvivői tájékoztatón 2026. július 23-án. MTI/Hegedüs Róbert
Magyar Péter: a benzin és a dízel üzemanyagok átlagára egy-két forint eltéréssel a korábbi védett árnál van
BelföldGazdaság
A benzin és a dízel üzemanyagok átlagára egy-két forint eltéréssel a korábbi védett árnál van - közölte a miniszterelnök a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón.
Ismét elhalasztják a Balaton-átúszást: itt az új időpont!
BelföldSportSzabadidő
Ezen a hétvégén is elmarad, jövő hétvégére tervezik a 44. Lidl Balaton-átúszást.