Az elmúlt hétvégén rendezték meg Pakson a Diák C korcsoportos Magyar Kupát, és a Diák A-B korcsoportos Országos Bajnokságot. A versenyen 450 induló vett részt, köztük 10 DVTK-judoka.
Sárosi Petra az "ipponkirálynő" sérülése miatt két hét kényszerszünet után, az előző évihez hasonlóan, minden ellenfelét ipponnal legyőzve védte meg bajnoki címét.
A versenyzők az alábbi eredményeket érték el:
Diák C Magyar Kupa:
30 kg Tasnádi Flóra 1. hely
50 kg Czurkó Bernát 3. hely
Lichtenstein Rajmond 5. hely
Diák A-B Országos Bajnokság:
Diák B korcsoport:
49 kg Sárosi Petra (címvédő) 1. hely
41 kg Burka Botond helyezetlen
Diák A korcsoport:
38 kg Besenyei Zsófia 2. hely
50 kg Fekete Anna 3. hely
+56 kg Bárány Bianka 7. hely
54 kg Lapsánszky Erik 5. hely
49 kg Szabó Balázs 7. hely
Érmekkel tértek haza a DVTK judokái
Ez is érdekelhet
Hamarosan hidegfront enyhít a forróságon
A jövő hét elején folytatódik a forróság, azonban közeledik a hidegfront, amely záporokat, zivatarokat hoz magával - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből.
40 fok, fokozódik a hőség
Folytatódik, fokozódik a hőség. A jövő hét közepén érkezhet változást hozó hidegfront.
Teljes ösztöndíj a Velencei Biennáléra
Magyar művészeti hallgatók is pályázhatnak június 30-ig. a 11. Hitay Alapítvány Művészeti Versenyre, amelynek nyertesei exkluzív szakmai programon vehetnek részt a 61. Velencei Biennálén, a világ egyik legjelentősebb kortárs művészeti eseményén.
Dohány, alkohol, készpénz – a NAV segít eligazodni az utazási szabályokban
Utazás előtt érdemes előre tájékozódni, mi kerülhet az útipoggyászba. A leggyakoribb problémát a megengedett mennyiséget meghaladó jövedéki termék, például cigaretta, alkohol behozatala jelenti; most a NAV segít eligazodni a szabályokban. A honlapján már elérhető a legfrissebb utastájékoztató.