Ugrás a tartalomra

Fantasztikus látvány a megfagyott lillafüredi vízesés

Létrehozva
Bár az elmúlt napok enyhe időjárása miatt a jég már olvadni kezdett, a különleges látványért  –  és úgy általában Lillafüred panorámájáért – még most is megéri elindulni.

Preview Image
Jéggé dermedt a lillafüredi vízesés - Horváth Csongor képgalériája

Az elmúlt hét hideg, téli időjárásának köszönhetően jéggé dermedt Magyarország legmagasabb mesterséges vízesése – írja a kollégánk, Horváth Csongor üzemeltetésében lévő Lillafüred Online.

Amint az oldal fogalmaz, a sziklafalról lenyúló jégcsapok kedden érték el legnagyobb méretüket, a felmelegedés miatt azonban most olvadásnak indultak. Korábban azonban arra is volt példa, hogy vízesés teljesen befagyott, erről írtunk például 2023-ban is.

Ahogyan azt a miskolciak minden bizonnyal jól tudják, a lillafüredi-vízesés ma Magyarország legnagyobb függőleges esésű vízesése húsz méteres magasságával. A vízesést a lillafüredi Palotaszálló építésekor alakították ki, tehát mesterséges vízesés, eredetileg a Szinva patak a Hámori-tóba torkollott.

 

Ez is érdekelhet

5 ös busz, mvk
Ha stabil munkahelyet keres, irány az MVK
Miskolc
Autóbuszvezetőket keres az MVK, a közlekedési társaság a napokban kezdte el a toborzást.
Csőcsere a Klapkán
Kezdődik az avasi utak felújítása: mutatjuk térképen a helyszíneket
Miskolc
Május 4-én megkezdődik az avasi utak felújítása.
Változik a villamosközlekedés a Régiségvásár ideje alatt
Miskolc
Május 3-án, vasárnap a Régiségvásár miatt 7 és 15 óra között a Tiszai pályaudvar és a Malomszög utca között villamospótló autóbuszok közlekednek.
Drónnal a Bábonyibércen. Fotó: Juhász Ákos
Fokozott figyelem a ballagások miatt Miskolcon
Miskolc
Több mint 20 iskolában tartanak Miskolcon ballagási ünnepséget április 30-án. Emiatt fokozottan kell figyelni a biztonságra és egymásra, ebben segítik a rendőrök munkáját a MIÖR és a polgárőrség munkatársai.