Egy, talán a miskolciak által is kevésbé ismert városrész, Hejőcsaba történetét és érdekességét ismerhetik meg azok, akik részt vesznek október második szombatján a Tourinform Miskolc garantált városnéző sétáján – írja közleményében a MIDMAR Nonprofit Kft.
Amint fogalmaznak, a szervezők fontosnak tartják, hogy Miskolc azon értékeit is megismertessék a városnézéseken, amelyek ritkán kerülnek a figyelem fókuszába. A lokálpatrióták és a város vendégei számára egyaránt fontos a helyi értékek bemutatása.
– Az októberi városnézésen szó lesz többek közt arról, miért éppen Gárdonyi nevét viseli a helyi művelődési ház, kiről mintázta Baradlay Richárd alakját Jókai, és hogy milyen szerepet játszott az iparosodás a hajdan önálló település életében. A hejőcsabai gyógyszertártól induló sétán idegenvezetővel járják be a templomok környékét, és felkeresik a Millenniumi emlékművet, a Hejő-patakot és az egykori Bárczay-kúria kertjét – írják.
Időpont: 2024. október 12. szombat 10:00
Találkozási helyszín: Miskolc, Hejőcsabai gyógyszertár melletti buszmegálló
Bővebb információ: https://www.hellomiskolc.hu/garantalt-varosnezes-hejocsaban
Hétvégén Hejőcsabát fedezhetik fel a városnézők
Létrehozva
Októberben is folytatódik a Tourinform Miskolc garantált sétáinak sorozata.
Ez is érdekelhet
Mutatjuk, hol nem lesz víz szombaton Miskolcon
Miskolc több pontján hibaelhárítási munkálatokat végeznek az ÉRV Zrt. munkatársai szombaton, ezért az érintett helyszíneken lajtos kocsikkal biztosítják az ivóvizet.
A jogász válaszol: Haszonélvezeti jog jogosult általi bérbeadás
Miskolci olvasónk azzal a kérdéssel fordult hozzánk, hogy haszonélvezőként jogosult-e az általa lakott ingatlan egy részét bérbe adni, illetve terheli-e ezzel kapcsolatban, a tulajdonossal szemben valamilyen kötelezettség. Elmondása szerint egy nagyobb házban él egyedül, és szerény nyugdíját albérlet kiadásával szeretné kiegészíteni.
Rangos megyei díjjal ismerték el a Búza téri görögkatolikus székesegyházat
Vármegyei Értékdíjat kapott a miskolci görögkatolikus Nagyboldogasszony-székesegyház. A kitüntetést Orosz Atanáz, a Miskolci Egyházmegye püspöke vette át a megyeháza Vármegye napján.
Nyári koncert Miskolc belvárosában
Burka Kende mindössze 12 éves, de már több fellépés áll mögötte. Csütörtök délután Miskolc belvárosában adott egyórás koncertet.