Ugrás a tartalomra

Így kell jeges utakon vezetni! Fut, robog a kicsi kocsi, benne ül az Aranyosi…

Létrehozva
Csúszós, jeges úton vezetni, kellő rutin és tudás nélkül vezetni korántsem olyan vicces, mint „Aranyosi Péter módon” gumit cserélni. A borsodi rendőrség oktatóvideójából az is kiderül, Aranyosi Peti hogyan csinálja, de számos jó tanács is benne van aktuálisan, a jeges, csúszós utakra.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Balesetmegelőzési Bizottság felkérésére Aranyosi Péter Karinthy-gyűrűs miskolci humorista kipróbálta a csúszós, jeges utat szimuláló SKIDCAR elnevezésű rendőrségi autót. Nézzék meg, fogadják meg gyakorlati tanácsokkal ellátott vezetéstechnikai kisfilmünket, hogy mindenki hazaérjen.

A rendőrségi tapasztalatok szerint ugyanis a személyi sérüléssel járó, valamint az anyagi káros közúti közlekedési balesetek száma jelentősen megemelkedik az őszi és téli időszakban, a csúszós, jeges, latyakos út- és rossz látási viszonyok mellett. A gépjárművezetők nagy része azonban nem rendelkezik megfelelő gyakorlattal és rutinnal a biztonságos manőverezéshez vészhelyzetben.

 

Péter tudja, hogyan kell vezetni csúszós úton.

Péter nem hajt gyorsan.

Legyél Te is olyan, mint Péter!

 

Ez is érdekelhet

Miskolc 21-es busz
Megállóhely-változás a 21-es és 21G-s autóbuszok vonalán
Miskolc
Július 30-án, csütörtökön 08:30-tól – várhatóan augusztus 1-jéig – darubontási munkálatok miatt megváltozik a Kálvin János utca forgalmi rendje. A korlátozás a Berekaljáról induló 21-es és az Újgyőri főtérről induló 21G-s autóbuszokat érinti.
Még nagyobb szabadságot kaptak a segítőkutyák
MiskolcSzabadidő
Egy vakvezető kutyás gazda kezdeményezésére már póráz és hám nélkül is sétálhatnak a segítőkutyák.
Új időpontban, kibővített tartalommal jön szeptemberben a Florens Otthon expo
MiskolcGazdaságSzabadidőKörnyezet
Szeptember 11-13. között a Generali Arénában és népkerti környezetében rendezik meg a Florens Otthon Expo-t.
Képgaléria
Belvárosi Filmliget a Sohoban
Nagy sikert aratott az I. Belvárosi Filmliget – már készül a folytatás
MiskolcSzabadidő
Melyik filmet néznéd meg egy szép nyári este a csillagos ég alatt, Miskolc belvárosában?