Így kell kezdeni: Könyves góljával nyert a DVTK

2021. augusztus 02. hétfő 10:09
A Merkantil Bank Liga nyitófordulójában Felcsúton játszott a DVTK a Csákvár ellen. Az első félidőben Könyves Norbert góljával szerzett vezetést Kondás Elemér csapata, majd a második félidőben megőrizte előnyét.

Merkantil Bank Liga 1. forduló, eredmény:

Aqvital FC Csákvár - Diósgyőri VTK 0-1 (0-1)
Felcsút, Pancho Aréna, 600 néző. Játékvezető: Derdák Marcell (Kiss Balázs, Sinkovicz Dániel).
Csákvár: Auerbach - Csirmaz, Vaskó, Dulló, Bencze M. - Torvund, Mészáros D., Bakos, Baracskai - Takács T., Murai. Vezetőedző: Mónos Tamás. Vezetőedző: Mónos Tamás.
DVTK: Póser - Polgár, Szatmári, Szűcs K., Bokros Sz. - Szeles, Zsemlye - Könyves, , Molnár G., Németh Má. - Horváth Z. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Csere: Németh Má. helyett Eperjesi az 53., Mészáros D. helyett Magyar Zs. a 64., Bokros Sz. helyett Bárdos a 68., Baracskai helyett Sejben a 73., Torvund helyett László N. és Murai helyett Vörös a 83., Horváth Z. helyett Hornyák és Molnár G. helyett Zsolnai a 85. percben.
Sárga lap: Bencze a 24., Vaskó a 39., Bokros Sz. az 56., Dulló a 60. percben.
Gólszerző: Könyves (0-1) a 32. percben.

Kulcspillanat:

32. perc: Molnár szabadrúgásával Könyves Norbert lépett ki, lerázta a védőjét, majd amikor már csak Auberbachhal állt szemben, a kapuba lőtt, 0-1.