Ugrás a tartalomra

Ismét irtják a szúnyoglárvákat Miskolcon

Létrehozva
A biológiai védekezést június 20-ig hajtják végre.

Ötödik alkalommal vált szükségessé a biológiai irtás a városban - írja szombat délutáni közleményében a miskolci polgármesteri hivatal sajtóosztálya. Ahogyan fogalmaznak, a szúnyoglárvák számára rendkívül kedvező meleg időjárási-, és környezeti tényezők együttes hatása az egyedszámok növekedését eredményezi a kis vízmélységű tenyészőhelyeken. 

A mostani biológiai védekezést június 20-ig hajtják végre, de a szúnyogtenyésző helyeket - a szúnyoglárva írtások után is - biológus szakemberek bevonásával folyamatosan ellenőrzik - zárul a közlemény.

Ez is érdekelhet

Nyáron is várja a gyerekeket a Mesebirodalom
MiskolcKultúraSzabadidő
A II. Rákóczi Ferenc Könyvtár Központi Könyvtára a nyári szünet első két hónapjában sem feledkezik meg a legkisebb olvasóiról.
Újabb részleteket osztott meg Miskolc polgármestere a TISZA-kormánnyal való egyeztetéséről
MiskolcEgészség
Van néhány ügy, amiről nem elég egyszer beszélni. A háziorvosi és gyermekorvosi ellátás helyzete ilyen - fogalmazott közösségi oldalán Tóth-Szántai József polgármester.
Mutatjuk, hol végez hibaelhárítást szombaton Miskolcon az ÉRV
MiskolcKörnyezet
Az érintett helyszíneken lajtos kocsikkal biztosítják az ivóvízellátást Miskolcon.
Vakáció
Kitört a vakáció! Mit csinálnak a gyerekek a nyári szünetben?
MiskolcOktatásÉletmódSzabadidő
Hétfőn kezdődik a vakáció, a szülőknek nem kis fejtörést okoz 10 hetet úgy beosztani, hogy az a gyerekeknek tartalmas, izgalmas és élvezhető legyen. Elhoztuk a legjobb tippeket!